Jakubowice. Policjanci i strażacy reanimowali kierowcę, który stracił przytomność podczas jazdy

  • 10.09.2020, 15:51
  • KPP Proszowice
Jakubowice. Policjanci i strażacy reanimowali kierowcę, który stracił przytomność podczas jazdy
Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach i strażaków z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Proszowicach nie doszło do tragedii.

5 września br., około godziny 14:30, proszowiccy policjanci ruchu drogowego podczas patrolowania Jakubowic zauważyli, że w odległości około 100 metrów od jezdni, w rowie melioracyjnym, znajduje się samochód. Policjanci natychmiast pobiegli w kierunku auta, aby sprawdzić czy ktoś nie potrzebuje pomocy. We wnętrzu samochodu, na miejscu kierowcy, siedział starszy nieprzytomny mężczyzna. Silnik w pojeździe był uruchomiony, co wskazywało, że do zdarzenia doszło przed chwilą. Z uwagi na to, że wszystkie drzwi w samochodzie były zablokowane policjanci wybili boczną szybę aby dostać się do środka. 

W tym momencie na miejsce przyjechali również funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Proszowicach, którzy wraz z policjantami wyciągnęli nieprzytomnego kierującego z pojazdu. Nie było to łatwe, gdyż pojazd znajdował się w rowie o około dwumetrowej głębokości. Natychmiast też podjęto decyzję o resuscytacji, bo mężczyzna przestał oddychać. Funkcjonariusze prowadzili akcję reanimacyjną, aż do przyjazdu załogi karetki pogotowia, która przy użyciu specjalistycznych urządzeń, po prawie 45 minutowej reanimacji, przywróciła funkcje życiowe kierowcy. 

Zgodnie z relacją świadków kierujący pojazdem miał zjechać na przeciwległy pas ruchu, a następnie w pole orne po czym wjechał do rowu. 73- letni kierujący został przewieziony do miejscowego szpitala. Dzięki szybkiej reakcji i fachowej pomocy udzielonej poszkodowanemu przez policjantów i strażaków, nie doszło do tragedii - w tym przypadku liczyła się każda sekunda.

Na słowa uznania zasługują również okoliczni mieszkańcy, którzy pomagali w akcji ratowniczej zachowując zimną krew w stresującej sytuacji.

Fot. Komenda Powiatowa Policji Proszowice, Komenda Powiatowa PSP Proszowice

KPP Proszowice

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu wielicka.tv. Tarnowskie Media Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie (33-101) przy ul. Cypriana Kamila Norwida 18 jest Administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe