Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 24 września 2022 19:13
Reklama https://aatrenkar-karcher.pl/

Nowe Samorządowe Przedszkole w Zabawie

Gmina Wieliczka uzyskała pozwolenie na budowę budynku Przedszkola Samorządowego w Zabawie. Zaprojektowany obiekt będzie całkowicie nową placówką przedszkolną. Łączna powierzchnia pomieszczeń przedszkolnych to ponad 800 metrów. W przedszkolu będzie: 7 sal dla dzieci, każda o powierzchni od 60m2 do 80m2, pokój nauczycielski, sekretariat i pomieszczenie dla dyrektora oraz wszystkie niezbędne pomieszczenia dla kuchni i obsługi przedszkola. Po wybudowaniu wszystkich pomieszczeń do przedszkola będzie można przyjąć 175 dzieci. Obecnie trwa opracowanie dokumentacji przetargowej niezbędnej do realizacji inwestycji.
Nowe Samorządowe Przedszkole w Zabawie

Rozpoczęcie budowy jest przewidziane jesienią tego roku.

- Obiekt powstaje na dużej działce zlokalizowanej w północnej części Zabawy na granicy z sołectwami Strumiany, Mała Wieś i Sułków. W tym rejonie gminy Wieliczka powstaje najwięcej nowych domów. W Zabawie w 2022 roku zameldowło się najwięcej mieszkańców z pośród wszystkich 29 miejscowości w gminie Wieliczka. - podkreśla Tadeusz Luraniec, Przewodniczący Rady Miejskiej i radny z tej części gminy Wieliczka.

Nowe przedszkole jest zaprojektowane jako budynek parterowy o prostej, ale ciekawej formie architektonicznej, nawiązującej do położonych w pobliżu osiedli domów jednorodzinnych. Przy przedszkolu przewidziano miejsce na duży plac zabaw i teren do zajęć ruchowych dla dzieci.
 

- Przedszkole w Zabawie to kolejna inwestycja edukacyjna w naszym mieście i gminie. Obecnie prowadzona jest budowa nowej szkoły przy ulicy Jedynaka w Wieliczce, budowana jest sala gimnastyczna w Mietniowie po zakończonej niedawno rozbudowie szkoły w tej miejscowości, a także powstaje sala gimnastyczna przy szkole w Byszycach. Wkrótce rozpocznie się rozbudowa szkoły w Grabiu i Śledziejowicach, a równocześnie prowadzona jest budowa nowych przedszkoli w Koźmicach Wielkich i Zabawie oraz otwarte zostanie przedszkole nr 6 w Wieliczce. Rozwój infrastruktury szkolnej dla dzieci i młodzieży to jedno z głównych kierunków działań inwestycyjnych gminy, które nie zostały zatrzymane, pomimo trudnej sytuacji gospodarczej w kraju. - zaznacza burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 14°CMiasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Uzyskaj pożyczkę tutajTreść komentarza: Złóż wniosek o pomoc finansową tutaj z niskim oprocentowaniem 2%, aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się ze mną, korzystając z poniższych danych. https://en.wikipedia.org/wiki/Stefano_Pessina [email protected] WhatsApp: +48 732 104 284 Ciepłe powitanie Wiceprezes i Dyrektor Generalny, Walgreens Boots Alliance. Stefano PessinaData dodania komentarza: 01.06.2022, 11:27Źródło komentarza: Rozbudowa drogi powiatowej w GrajowieAutor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę rodzinę zmarłej o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus 579925890 Data dodania komentarza: 19.08.2021, 21:52Źródło komentarza: ŚMIERTELNE POTRĄCENIE PIESZEJ. APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ I NOSZENIE ODBLASKÓWAutor komentarza: Słony OlekTreść komentarza: Ja często leżę na jezdni. Lubię ten zapach. Szczególnie o poranku jest dość dobrze wyczuwalny. Wszystkim polecam. Pamiętajcie tylko o trójkącie ostrzegawczym i odblaskach!Data dodania komentarza: 25.11.2020, 18:24Źródło komentarza: 54-letni mieszkaniec Wieliczki najechał na mężczyznę leżącego na jezdni Autor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890 Data dodania komentarza: 24.11.2020, 21:27Źródło komentarza: Poznajcie historię Moniki, która walczy o powrót do zdrowia.Autor komentarza: kupiecTreść komentarza: Czy grozi nam czerwona strefa?Data dodania komentarza: 13.10.2020, 10:57Źródło komentarza: Powiat wielicki zmaga się z pandemiąAutor komentarza: TadeuszTreść komentarza: Stop blokowiskiem Wieliczki i okolicData dodania komentarza: 02.10.2020, 18:30Źródło komentarza: Spór o wielickie blokowiska nie ustaje. Głos zabierają posłowie i radni
Reklama
Reklama
a