DZIELNICOWY Z POSTERUNKU W TRZCIANIE POMÓGŁ 85-LATKOWI

  • 04.08.2021, 15:09 (aktualizacja 04.08.2021, 15:11)
  • KPP Bochnia
DZIELNICOWY Z POSTERUNKU W TRZCIANIE POMÓGŁ 85-LATKOWI zdjęcie poglądowe
Starszy, schorowany mieszkaniec Trzciany, przewrócił się na chodniku i nie dał rady wstać. Mężczyzna nie otrzymał pomocy od przechodniów i stojących na przestanku osób. Pomógł mu dzielnicowy.

We wtorkowy poranek, 85-letni mieszkaniec Trzciany opuścił miejsce swojego zamieszkania. Po przejściu niewielkiej odległości, na wysokości przystanku autobusowego nagle upadł na chodnik. Starszy i schorowany człowiek, nie dał rady wstać o własnych siłach, a przechodzący obok niego ludzie oraz ci stojący na przystanku nie reagowali na jego prośby o pomoc. Nie wiadomo jak zakończyłaby się sytuacja, gdyby nie fakt, że powyższe miejsce patrolował dzielnicowy Posterunku Policji w Trzcianie. Funkcjonariusz, który z daleka zobaczył leżącego człowieka, natychmiast do niego podbiegł, udzielając niezbędnej pomocy. Jak się później okazało, 85-letni mężczyzna ma zaniki pamięci oraz problemy z utrzymaniem równowagi. Dzięki pomocy dzielnicowego, jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.  


Przypominamy, żeby nie pozostawać obojętnym w przypadku ujawnienia osób potrzebujących pomocy. W Polsce udzielenie pomocy jest obowiązkiem, który  reguluje art. 63 §1 kodeksu karnego  mówiący, że: Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

KPP Bochnia

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu wielicka.tv. Tarnowskie Media Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie (33-101) przy ul. Cypriana Kamila Norwida 18 jest Administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe