Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 14:06
Reklama

KRADŁ INSTRUMENTY DĘTE W ORKIESTRZE, W KTÓREJ GRAŁ. STRATY JUŻ SIĘGAJĄ PONAD 85 TYSIĘCY ZŁOTYCH.

36-latek z Krakowa kradł, a następnie zastawiał w lombardach wysokiej klasy instrumenty muzyczne. Mężczyzna usłyszał już 4 zarzuty, wkrótce usłyszy kilkanaście kolejnych. Większość przedmiotów została przez policjantów odzyskanych. Za kradzieże sprawcy grozi do 5 lat więzienia.
KRADŁ INSTRUMENTY DĘTE W ORKIESTRZE, W KTÓREJ GRAŁ. STRATY JUŻ SIĘGAJĄ PONAD 85 TYSIĘCY ZŁOTYCH.

W połowie czerwca na Komisariat Policji w Zielonkach zgłosił się przedstawiciel stowarzyszenia z powiatu krakowskiego, w skład którego wchodzi orkiestra dęta i powiadomił o kradzieży kilku wartościowych i markowych  instrumentów muzycznych. Starty oszacował na kwotę ponad 45 tysięcy złotych. Śledczy z Zielonek zajęli się sprawą. Już tego samego dnia ustalili złodzieja. Okazał się nim 36-latek z Krakowa, członek orkiestry tego stowarzyszenia. Dochodzenie wykazało też, że sprawca okradał nie tylko swojego pracodawcę, ale też inne osoby i instytucje. Łącznie zgrabił kilkanaście instrumentów dętych typu trąbka, tuba, kornet oraz wysokiej klasy sprzęt nagłośnieniowy. Policjanci ustalili, że ukradzione przedmioty 36-latek zastawiał w lombardach znajdujących się na terenie Krakowa. Zastawionych  przedmiotów  finalnie nie wykupił, przez co zostały sprzedane dalej. Instrumenty zidentyfikowano m.in. po numerach seryjnych i większość z nich została już przez policjantów odzyskana i zwrócona właścicielom. 

36-latek został zatrzymany i usłyszał już 4 zarzuty kradzieży. Wciąż ustalani i przesłuchiwani są kolejni pokrzywdzeni. Niebawem podejrzany usłyszy jeszcze kilkanaście zarzutów. Starty sięgają już ponad 85 tysięcy złotych. Złodziejowi grozi  do 5 lat więzienia. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
9,2 mln zł trafi na lokalne drogi. W Brzesku podpisano umowy na pięć inwestycji Powiaty brzeski i wielicki, a także gminy Ryglice, Pleśna oraz Rzezawa otrzymały dofinansowanie na modernizację lokalnej infrastruktury drogowej. Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i zostaną przeznaczone na realizację pięciu inwestycji o łącznej wartości 9,2 mln zł. Umowy na dofinansowanie podpisano w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku. To właśnie powiat brzeski jest największym beneficjentem przyznanych środków. Data dodania artykułu: 24.06.2026 16:08Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0 9,2 mln zł trafi na lokalne drogi. W Brzesku podpisano umowy na pięć inwestycji Policjanci i ratownicy walczyli o życie mężczyzny w kryzysie emocjonalnym W niedzielę, 22 czerwca 2026 roku, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zostali pilnie skierowani do jednej z miejscowości na terenie powiatu wielickiego, gdzie według zgłoszenia pomocy potrzebował mężczyzna znajdujący się w kryzysie emocjonalnym. Data dodania artykułu: 24.06.2026 14:12Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0 Policjanci i ratownicy walczyli o życie mężczyzny w kryzysie emocjonalnym Anna Gąsłowska kończy pracę w szkole w Woli Batorskiej. Przez 42 lata była związana z jedną placówką Po 42 latach pracy w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej na emeryturę przechodzi dyrektor Anna Gąsłowska. Przez dwie dekady kierowała placówką, z którą była związana od początku swojej zawodowej drogi. Data dodania artykułu: 23.06.2026 21:54Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0 Anna Gąsłowska kończy pracę w szkole w Woli Batorskiej. Przez 42 lata była związana z jedną placówką
Reklama
Reklama
Reklamahostovita.pl

Temperatura: 29°C Miasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama