PIJACKI RAJD NA TERENIE NIEPOŁOMIC

  • 08.07.2021, 16:06
  • KPP Wieliczka
PIJACKI RAJD NA TERENIE NIEPOŁOMIC
3 lipca br., ok. godziny 3:40 wieliccy funkcjonariusze zostali skierowani na interwencję do Niepołomic, gdzie wg zgłoszenia miał zostać uszkodzony pojazd marki Nissan a sprawca kolizji oddalił się z miejsca zdarzenia. Jak się okazało oprócz pojazdu uszkodzone zostały dwa ogrodzenia oraz znak drogowy. Jak ustalili mundurowi, sprawcą kolizji oraz ucieczki był 36-letni mieszkaniec Niepołomic. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy w miejscu swojego zamieszkania.

3 lipca br. mundurowi Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, zostali zadysponowani do Niepołomic gdzie wg zgłoszenia, nieznany kierujący dokonał uszkodzenia pojazdu marki Nissan po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci, którzy na miejscu wykonywali czynności szybko ustalili, że to nie jedyne przewinienie sprawcy tego zdarzenia bowiem, na tej samej ulicy, uszkodzony został znak drogowy oraz dwa sąsiednie ogrodzenia. Na terenie jednej z posesji, gdzie uszkodzono parkan policjanci ujawnili tablicę  rejestracyjną, która jak się okazało, w wyniku uszkodzeń po kolizyjnych, została zagubiona z pojazdu sprawcy. Policjanci bardzo szybko ustalili właściciela zagubionej tablicy i kilka minut później zapukali do drzwi 36-latka. Przed posesją stał zaparkowany pojazd Audi, który posiadał liczne uszkodzenia w tym brak przedniej tablicy rejestracyjnej. Drzwi funkcjonariuszom otworzył znajomy właściciela Audi, który poinformował ich, że 36-latek obecnie śpi.


Policjanci obudzili go i szybko stwierdzili,  iż mężczyzna najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających, o czym świadczyło jego zachowanie w tym trudność z utrzymaniem równowagi. Mundurowi zatrzymali 36-latka a następnie udali się z nim do szpitala w celu pobrania krwi do badań (mężczyzna odmówił badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu). Odpowie on teraz za wykroczenia tj. spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym  oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. Ponadto wyniki badań pokażą czy w chwili zdarzenia znajdował  się pod działaniem alkoholu lub innych środków odurzających – wówczas odpowie także karnie. Zapłaci także za szkody z własnej kieszeni. Ubezpieczeniowemu Funduszowi Gwarancyjnemu przysługuje prawo dochodzenia od kierującego pojazdem  zwrotu wypłaconego odszkodowania z tytułu ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, jeżeli kierujący zbiegł z miejsca zdarzenia.

KPP Wieliczka

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu wielicka.tv. Tarnowskie Media Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie (33-101) przy ul. Cypriana Kamila Norwida 18 jest Administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe