Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 26 listopada 2025 10:11
Reklama
Reklama

Niepołomice na 6. Forum Metropolii Krakowskiej

25 listopada w Skawinie odbyło się 6. Forum Metropolii Krakowskiej – spotkanie przedstawicieli 15 gmin tworzących jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce. W wydarzeniu uczestniczyli również reprezentanci Niepołomic, aktywnie zaangażowani w rozwój metropolitalnej współpracy.
  • Źródło: Gmina i Miasto Niepołomice
Niepołomice na 6. Forum Metropolii Krakowskiej

Źródło: Gmina i Miasto Niepołomice

Metropolia Krakowska, czyli współpraca Krakowa z czternastoma gminami ościennymi, od lat umożliwia realizację wspólnych działań w obszarach transportu, edukacji, środowiska, energii, mobilności oraz bezpieczeństwa cyfrowego. Dzięki temu samorządy mogły skuteczniej planować rozwój i podejmować inicjatywy przynoszące realne korzyści mieszkańcom.

Tegoroczne Forum skupiło się na trendach technologicznych, cyfryzacji, cyberbezpieczeństwie oraz nowoczesnych usługach publicznych. Była to również okazja do wymiany doświadczeń pomiędzy gminami oraz do poznania dobrych praktyk, które mogą być wykorzystane w przyszłych działaniach rozwojowych w Niepołomicach.

Wydarzeniu towarzyszyły wizyty studyjne w Skawinie, podczas których uczestnicy mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z praktykami oraz obejrzenia na żywo innowacyjnych rozwiązań wdrażanych na poziomie lokalnym – od projektów infrastrukturalnych po inicjatywy podnoszące jakość życia mieszkańców.

Udział w Forum potwierdził, jak ważna jest współpraca metropolitalna oraz jak duże znaczenie ma wymiana doświadczeń i wspólne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju całego regionu.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Groźby wobec Prezydenta RP Karola Nawrockiego. Wpis ze zdjęciem broni wstrząsnął siecią Krajowa scena polityczna i media społecznościowe zostały wstrząśnięte po tym, jak pod wpisem informującym o obecności Prezydenta RP, Karola Nawrockiego, na meczu reprezentacji Polski w piłce nożnej pojawiła się jawna groźba. Anonimowy użytkownik opublikował zdjęcie broni wraz z niepokojącym komunikatem: „Do zobaczenia Karolku”. Sprawą natychmiast zajęła się Komenda Stołeczna Policji (KSP), choć podejrzany wpis i konto błyskawicznie zniknęły z sieci.Data dodania artykułu: 15.11.2025 21:19Groźby wobec Prezydenta RP Karola Nawrockiego. Wpis ze zdjęciem broni wstrząsnął siecią Nowe warianty S7 wywołały falę sprzeciwu. Będą kolejne protesty na Zakopiance Prezentacja sześciu nowych wariantów przebiegu drogi ekspresowej S7 na odcinku z Krakowa do Myślenic, ogłoszona przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) 3 listopada, natychmiast stała się zarzewiem szerokiego sprzeciwu społecznego i samorządowego. Mimo iż mieszkańcy poszczególnych gmin różnią się w ocenie, który z korytarzy byłby „mniejszym złem”, panuje wśród nich niemal jednomyślny konsensus co do odrzucenia inwestycji w zaproponowanym kształcie. Ta zjednoczona postawa samorządów, komitetów społecznych i mieszkańców stawia GDDKiA oraz jej krakowskiego dyrektora Macieja Ostrowskiego w wyjątkowo trudnej sytuacji.Data dodania artykułu: 17.11.2025 04:39Nowe warianty S7 wywołały falę sprzeciwu. Będą kolejne protesty na Zakopiance Rejestracja pojazdu szybciej, prościej i online! Data dodania artykułu: 15.11.2025 01:44Rejestracja pojazdu szybciej, prościej i online!
Reklama
Reklama
Reklama
opady śniegu

Temperatura: 1°C Miasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama