W siedmiu wyjątkowych miejscach – pięciu krakowskich i dwóch z regionu – będziemy przyglądać się wpływowi, jaki blask słońca, księżyca czy gwiazd wnosi w życie ludzi, zwierząt i roślin. Opowiemy o historii radzenia sobie z ciemnością za pomocą kolejnych wynalazków i o oswajaniu mroku przez ludzkość. Skupimy się na roli, jaką światło pełni w malarstwie, fotografii i architekturze.
PROGRAM:
17–18 maja 2025
• Dwór Marsów i rafineria ropy naftowej w Limanowej
• Willa przy Józefitów w Krakowie – MuFo
• Klasztor, kościół i muzeum oo. Dominikanów w Krakowie
24–25 maja 2025
• Zagroda Apolonia w Zakrzowie (k. Niepołomic)
• Gmach Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie
• Pałac i park im. Anny i Erazma Jerzmanowskich w Krakowie
• Kamienica Sperlinga w Krakowie
Zwiedzaniu i spacerom z przewodni(cz)kami i pasjonat(k)ami lokalnej historii towarzyszyć będą wykłady, warsztaty dla dzieci i dorosłych, wystawy i pokazy.
Pełny program wydarzeń dostępny jest na stronie internetowej Dni Dziedzictwa pod adresem: https://dnidziedzictwa.pl/program/27-mddk/
INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Wstęp do wszystkich zabytków i na wydarzenia realizowane podczas Dni Dziedzictwa jest bezpłatny.
Na wybrane punkty programu obowiązuje rezerwacja: 12–16 maja na I weekend oraz 19–23 maja na II weekend. Rezerwacji można dokonać przez formularz dostępny na stronie www.dnidziedzictwa.pl lub telefonicznie: tel. 533 654 003 (pon.–pt., 10:00–15:00).
Organizatorzy nie zapewniają transportu do udostępnianych obiektów. Informacje na temat komunikacji publicznej oraz lokalizacji parkingów w poszczególnych miejscach dostępne są w informacjach praktycznych na stronie www.dnidziedzictwa.pl.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany programu i zasad realizacji wydarzenia.
Napisz komentarz
Komentarze