Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 30 kwietnia 2025 18:34
Reklama
Reklama

Debata społeczna w Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieliczce

Wczoraj (16.12.br.), w Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieliczce oś. Sienkiewicza 24, odbyła się debata społeczna pod hasłem " Nieprawidłowe parkowanie pojazdów na ul. Wincentego Pola w Wieliczce ". Policjanci wspólnie z uczestnikami dyskutowali na temat problemów z którymi borykają się głównie mieszkańcy Wieliczki. Celem debaty było wypracowanie wspólnych wniosków i znalezienie rozwiązań, aby problem został zlikwidowany lub znacznie zmniejszony. Była to również okazja do promocji aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz „Moja Komenda”.
  • Źródło: KPP Wieliczce
Debata społeczna w Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieliczce

Źródło: KPP Wieliczce

Debatę rozpoczęła sierż. szt. Adriana Palonek, która przywitała uczestników spotkania oraz przedstawiła temat debaty. W debacie z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce uczestniczyli: Naczelnik Wydziału Prewencji podkom. Piotr Motyka, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego kom. Piotr Michniak, asystent Zespołu ds. Nieletnich i Patologii sierż. szt. Adriana Palonek oraz Dzielnicowy sierż. szt. Arkadiusz Sarnecki. Ponadto uczestniczyli w niej funkcjonariusze Straży Miejskiej w Wieliczce oraz mieszkańcy i użytkownicy drogi przy ul. W. Pola – głównie mieszkańcy osiedla.

Podkom. Piotr Motyka omówił zagadnienia, które miały być  poruszane w trakcie debaty, a także zachęcał do zadawania pytań i aktywnego udziału w dyskusji, o zgłaszanie propozycji zmian, które wpłyną pozytywnie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na ul. Wincentego Pola. Następnie głos zabrał Naczelnik WRD Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce kom. Piotr Michniak, który przedstawił analizę ilości ujawnionych wykroczeń dotyczących nieprawidłowego parkowania na ul. Wincentego Pola w Wieliczce. W dalszej części debaty doszło do dyskusji odnośnie występujących problemów, z którymi borykają się mieszkańcy Wieliczki. Pomysły zaproponowane podczas spotkania zostaną wdrożone w życie oraz omówione podczas ewaluacyjnej debaty społecznej, która wstępnie została zaplanowana na miesiąc maj 2025 roku.

W ramach debaty mundurowi promowali aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, „Moja Komenda”.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Rozpoczęło się Triduum Paschalne w Kościele Katolickim Triduum Paschalne, znane również jako Triduum Wielkanocne, to najważniejszy okres liturgiczny w kalendarzu katolickim, upamiętniający mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Rozpoczyna się w Wielki Czwartek wieczorem od Mszy Wieczerzy Pańskiej, która upamiętnia ustanowienie Eucharystii i kapłaństwa. Następnie obchodzona jest Wielki Piątek, dzień męki i śmierci Chrystusa na krzyżu, kiedy to Kościół skupia się na refleksji i adoracji Krzyża, a liturgia tego dnia jest wyjątkowo uroczysta i pełna powagi. Wielka Sobota to czas ciszy i oczekiwania, kończący się w nocy Wigilią Paschalną, kiedy wierni celebrują zmartwychwstanie Chrystusa podczas uroczystej liturgii z poświęceniem ognia, wody i odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Triduum Paschalne kończy się w Niedzielę Wielkanocną, która jest najradośniejszym dniem w roku liturgicznym, świętem triumfu życia nad śmiercią.Data dodania artykułu: 17.04.2025 22:25Rozpoczęło się Triduum Paschalne w Kościele Katolickim Park św. Franciszka w Świniarach przejdzie rewitalizację Przy współpracy z Nadwiślańską Grupą Działania E.O. CENOMA Gmina Drwinia będzie mogła tchnąć nowe życie w park św. Franciszka w miejscowości Świniary. Utworzony ponad 20 lat temu park powstał dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów działającej tam wówczas szkoły.Data dodania artykułu: 22.04.2025 14:34Park św. Franciszka w Świniarach przejdzie rewitalizację Sobota dniem żałoby narodowej w związku z pogrzebem Papieża Franciszka Data dodania artykułu: 23.04.2025 15:49Sobota dniem żałoby narodowej w związku z pogrzebem Papieża Franciszka
Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 21°C Miasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 12 km/h

ReklamaAdvertisement
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: BogdanTreść komentarza: Bardzo miło że zostało uwzględnione twórczość Wiesłwa SiekierskiegoData dodania komentarza: 5.01.2024, 21:55Źródło komentarza: ŚMIERĆ i MIŁOŚĆ” w Wielickiej MediateceAutor komentarza: Bogdan MTreść komentarza: Bardzo miło że uwzględniliście Państwo twórczość Wiesława SiekierskiegoData dodania komentarza: 5.01.2024, 21:54Źródło komentarza: ŚMIERĆ i MIŁOŚĆ” w Wielickiej MediateceAutor komentarza: Krys34Treść komentarza: No sprawa już trafiła do prokuratury a Kwaśny miał przywłaszczyć 200 tys. Zł.Data dodania komentarza: 24.09.2023, 12:12Źródło komentarza: Ciesielczyk chce odwołania Kwaśnego z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej w Tarnowie po wybuchu afery na Uniwersytecie Ekonomicznym w KrakowieAutor komentarza: observeTreść komentarza: własnej ciąży - to sama sobie ją zrobiła ?Data dodania komentarza: 21.07.2023, 16:48Źródło komentarza: Oczekujemy od innych sił politycznych jasnej deklaracji, że prawo do przerywania ciąży będzie zagwarantowaneAutor komentarza: HajaTreść komentarza: Obwodnica oddana do użytku rok temu a TIRy jak jeździły tak jeżdżą pomimo zakazuData dodania komentarza: 7.03.2023, 20:00Źródło komentarza: Koniec z ciężarówkami jadącymi przez PodłężeAutor komentarza: Uzyskaj pożyczkę tutajTreść komentarza: Złóż wniosek o pomoc finansową tutaj z niskim oprocentowaniem 2%, aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się ze mną, korzystając z poniższych danych. https://en.wikipedia.org/wiki/Stefano_Pessina [email protected] WhatsApp: +48 732 104 284 Ciepłe powitanie Wiceprezes i Dyrektor Generalny, Walgreens Boots Alliance. Stefano PessinaData dodania komentarza: 1.06.2022, 11:27Źródło komentarza: Rozbudowa drogi powiatowej w Grajowie
Reklama
Reklama
Reklama