Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 8 czerwca 2026 20:53
Reklama

2-latek topił się w przydomowym basenie, śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala

2-latek topił się w przydomowym basenie, śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala

Autor: FOTOGRAFIA ILUSTRACYJNA

2-latek w stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (Ratownik 10 z bazy w Sanoku) do szpitala w Krakowie, po tym jak podtopił się w przydomowym basenie, na jednej z posesji w miejscowości Rdzawa pod Bochnią, do zdarzenia doszło po godzinie 14.00 w sobotę 29 czerwca, na miejsce zostały wysłane liczne służby, straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja oraz śmigłowiec LPR. Na miejscu zdarzenia prowadzona była przez ratowników medycznych i strażaków resuscytacja krążeniowo – oddechowa. Dziecko następnie zostało zabrane do jednego z krakowskich szpitali śmigłowcem.

Jak informuje sierż. sztab Daniel Bułatowicz z bocheńskiej Policji dla portalu Bochnia112.pl - poszkodowany 2-latek w stanie ciężkim został przetransportowany drogą lotniczą do krakowskiego szpitala. Tam lekarze będą walczyć o jego zdrowie i życie.

Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać bocheńscy policjanci. Na miejscu pracował zastęp straży pożarnej z PSP w Bochni, OSP Trzciana, OSP Rdzawa, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Polityczne zwarcie w Bochni. Radni odpowiadają burmistrz: „Mieszkańcy są wprowadzani w błąd” Narasta konflikt między burmistrz Magdaleną Łacną a większością Rady Miasta. Po tym, jak burmistrz zarzuciła części radnych blokowanie ważnych uchwał i prowadzenie „brudnej polityki”, grupa 13 radnych opublikowała własne stanowisko. Ich zdaniem mieszkańcy otrzymali niepełny obraz sytuacji, a spór dotyczy nie samego rozwoju miasta, lecz sposobu przygotowania projektów uchwał i wydatkowania publicznych pieniędzy. Data dodania artykułu: 08.06.2026 10:34Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0 Polityczne zwarcie w Bochni. Radni odpowiadają burmistrz: „Mieszkańcy są wprowadzani w błąd” Nowe pomieszczenia w Szkole Podstawowej w Podłężu. Gmina inwestuje w oświatę Zakończyły się kolejne prace remontowe w Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu. W budynku powstały trzy nowe pomieszczenia przeznaczone do prowadzenia zajęć indywidualnych z uczniami. Inwestycja zrealizowana została przez Gminę Niepołomice we współpracy ze spółką Infrastruktura Niepołomice. Data dodania artykułu: 08.06.2026 08:35Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0 Nowe pomieszczenia w Szkole Podstawowej w Podłężu. Gmina inwestuje w oświatę Konie, elegancja i tradycja – Niepołomice przez weekend żyły powożeniem Przez cały miniony weekend Niepołomice zamieniły się w scenę rodem z XIX-wiecznej Europy. Piękne zaprzęgi, elegancko ubrani powożący, rasowe konie i atmosfera dawnych dworskich tradycji – to wszystko złożyło się na wyjątkowe widowisko, jakim był V Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia CIAT. Wydarzenie przyciągnęło tłumy widzów i uczestników, a Niepołomice po raz kolejny udowodniły, że są prawdziwą stolicą tej szlachetnej dyscypliny w Polsce. Data dodania artykułu: 07.06.2026 20:35Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0 Konie, elegancja i tradycja – Niepołomice przez weekend żyły powożeniem
Reklama
Reklama
Reklamahostovita.pl

Temperatura: 19°C Miasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama