Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 stycznia 2026 04:33
Reklama
Reklama

Wieliczka. Jubileusz 100-lecia urodzin Pani Marii

22 czerwca 2024 r. świętowaliśmy niezwykłe urodziny – Pani Maria Dzido - mieszkanka naszej Gminy skończyła 100 lat! Urodziła się w malowniczych Grabówkach. Miała sześcioro rodzeństwa.
  • Źródło: Wieliczka Oficjalny Portal Miasta
Wieliczka. Jubileusz 100-lecia urodzin Pani Marii

Źródło: Wieliczka Oficjalny Portal Miasta

Jako młoda dziewczyna pracowała u Pani Bauper na gospodarstwie, ucząc się życia w trudnych warunkach i kształtując w sobie niezłomną siłę.


W 1944 roku wzięła ślub w kościele św. Klemensa. Po ślubie przeprowadziła się do Sygneczowa, gdzie mieszka do dziś, otoczona miłością najbliższych.

Jest dumną mamą czwórki dzieci: Haliny (78 lat), Kazimiery (75 lat), Mariana (73 lata) i Andrzeja (70 lat).


Jaka jest recepta na długie życie Pani Marii?
To miłość dzieci i ich ogromne wsparcie.


Pani Maria  uwielbia porządek i jest rannym ptaszkiem. 50 lat temu zostala wdową .Mieszka sama, ale nigdy nie jest samotna. Codziennie odwiedza ją syn ,który opiekuje się Pania Marią razem przy wsparciu siostry.


Pani Maria zdradzila nam sekret długowieczności modlitwa i dbanie o ciśnienie czasem do herbaty warto dodać coś mocniejszego.


Mimo ciężkiego życia i doświadczenia wielkiej biedy, Pani Maria zawsze powtarza: "Nie ma  co narzekać."


Jej ulubione danie to barszcz czerwony z uszkami i smażone rybki.


okazji tak wyjątkowych urodzin, Pani Maria otrzymała  gratulacje od przedstawicieli Gminy Wieliczka Rafał Ślęczka - Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka , Marcina Idzi – Kierownika Referatu Organizacyjnego oraz Katarzyny Janczarskiej – Zastępcy Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego.


Goście wręczyli Jubilatce kwiaty oraz odczytali listy gratulacyjne od Premiera Donalda Tuska, Wojewody Małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara.

Pani Maria jest niesamowitą kobietą, której życie pełne jest ciepła, miłości i mądrości.
Dziękujemy ,że podzieliła się Pani z nami zdjęciami z lat młodości.


Wszystkiego co najpiękniejsze Pani Mario!


Z całego serca dziękujemy, że jest Pani z nami i życzymy kolejnych lat w zdrowiu i miłości najbliższych.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Rusza FORT KRAKÓW - DIANA - polski akcelerator innowacji obronnych NATO - Musimy postawić na akcelerację - czyli przyspieszenie. Po to jest DIANA, po to jest Krakowski Park Technologiczny. Dziś mamy dwa ważne wydarzenia: porozumienie o współpracy z zakładami MAN Trucks i szansę na wielką inwestycję w Niepołomicach oraz właśnie Centrum DIANA, które bez Krakowskiego Parku Technologicznego nie mogłoby się odbyć - bez tej przestrzeni innowacyjności i wdrażania innowacji w codzienne życie. Wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, aby z języka odkryć i wynalazków, z małych firm, powstawały wielkie inwestycje, a polskie, europejskie i natowskie firmy zbrojeniowe mogły to wykorzystywać i produkować na ogromną skalę - bardzo dziękuję - mówił podczas wydarzenia wiceprezes Rady Ministrów W. Kosiniak-Kamysz.Data dodania artykułu: 26.01.2026 18:49Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0Rusza FORT KRAKÓW - DIANA - polski akcelerator innowacji obronnych NATO Dwaj Kolumbijczycy zatrzymani za posiadanie narkotyków W ostatnich dniach, wieliccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Krakowie, przeprowadzili kontrolę legalności pobytu cudzoziemców na terenie powiatu wielickiego. Podczas działań funkcjonariusze znaleźli narkotyki u dwóch cudzoziemców.Data dodania artykułu: 26.01.2026 17:47Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0Dwaj Kolumbijczycy zatrzymani za posiadanie narkotyków „Razem w zdrowiu!” Wsparcie dla osób z problemami psychicznymi i dla ich opiekunów Data dodania artykułu: 26.01.2026 15:25Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0„Razem w zdrowiu!”  Wsparcie dla osób z problemami psychicznymi i dla ich opiekunów
Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 0°C Miasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1003 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama