Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 25 stycznia 2026 19:13
Reklama
Reklama

36 -letni recydywista, który dokonał rozboju, zatrzymany przez policjantów z Gdowa

Policjanci na miejscu interwencji znaleźli pobitego 37 -letniego mężczyznę. Policjanci ustalili, że jest ofiarą brutalnego rozboju. Skrupulatne działania policjantów kryminalnych oraz Zespołu Patrolowo Interwencyjnego z Gdowa pozwoliły na wytypowanie oraz zatrzymanie 36- letniego mieszkańca gminy Gdów, który usłyszał zarzut rozboju oraz uszkodzenia ciała. Na wniosek myślenickiej Prokuratury, Sąd wobec 36 -latka zastosował 3 miesięczny areszt.
36 -letni recydywista, który dokonał rozboju, zatrzymany przez policjantów z Gdowa

8 czerwca br. oficer dyżurny Komisariatu Policji w Gdowie, otrzymał zgłoszenie, że w publicznej toalecie leży ranny mężczyzna. Policjanci na miejscu zastali leżącego na podłodze mężczyznę, który posiadał liczne obrażenia tułowia oraz głowy. Poszkodowany był komunikatywny, jednakże najprawdopodobniej z powodu odniesionych obrażeń, nie był w stanie przekazać policjantom, w jaki sposób znalazł się w tym miejscu oraz co mu się stało. Policjanci wezwali na miejsce załogę pogotowia, która zabrała 37 -letniego mieszkańca powiatu limanowskiego do szpitala. Policjanci podejrzewali, że poszkodowany mógł paść ofiarą przestępstwa, dlatego też przystąpili do ustalenia okoliczności tego zdarzenia. 

Na podstawie poczynionych ustaleń w tym zapisu z monitoringu miejskiego, policjanci ustalili, że 37- latek padł ofiarą brutalnego rozboju, a sprawcą jest 36- letni mieszkaniec gminy Gdów, który w przeszłości wielokrotnie karany był za podobne przestępstwa.  Policjanci, odtwarzając przebieg zdarzenia, ustalili, że 36 -latek brutalnie pobił 37 -letniego mieszkańca powiatu limanowskiego, a następnie zabrał mu pieniądze w kwocie 700 zł oraz telefon komórkowy. Sprawca następnie pozostawił swoją ofiarę w publicznym szalecie. Kryminalni z Komisariatu Policji w Gdowie, 10 czerwca br. roku zatrzymali podejrzanego 36 -latka, który usłyszał zarzut rozboju oraz uszkodzenia ciała (przestępstwa tego dopuścił się w warunkach tzw. recydywy). 13 czerwca br. na wniosek myślenickiej Prokuratury, Sąd Rejonowy w Myślenicach, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za dokonanie tych przestępstw, 36 -latkowi grozi kara do 22 lat pozbawienia wolności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
34. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie Trwa 34. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na krakowskim Rynku Głównym czeka na was moc atrakcji. To wszystko w szczytnym celu - diagnostyki i leczenia chorób przewodu pokarmowego u najmłodszych pacjentów. – Trzeba zbierać, żeby wiedzieć, czemu tutaj warto być. To daje energię, radość. Poza tym, jak się ktoś dzięki tobie uśmiecha i do ciebie się uśmiecha, to ci się lepiej żyje, a to jest dzień uśmiechu – mówi Anna Dymna w rozmowie z reporterką telewizji Kraków.pl.Data dodania artykułu: 25.01.2026 17:19Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 034. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie Pobiegli, aby wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Już po raz 13. Bulwary Wiślane stały się miejscem sportowego święta dobroczynności. Bieg Wielkich Serc, organizowany przez Hufiec ZHP Kraków-Podgórze i Sztab WOŚP #7702, powrócił 25 stycznia, łącząc aktywność fizyczną z realną pomocą potrzebującym. Całość opłat startowych zasili cel 34. finału WOŚP.Data dodania artykułu: 25.01.2026 16:59Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0Pobiegli, aby wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Kardynał Ryś o pomocy Ukrainie. Kijów bez prądu, potrzebne są generatory! „Dzisiaj nad ranem dostałem od arcybiskupa kijowsko-halickiego Swiatosława Szewczuka następującą wiadomość: „Przeżyliśmy kolejną piekielną noc. W Kijowie jest -10. Najbardziej ucierpiał nasz Lewy Brzeg... Walka o życie, ciepło i światło trwa”. (….) Nie możemy pozostać obojętni” - w liście do wiernych napisał kard. Grzegorz Ryś. Decyzją metropolity krakowskiego w Archidiecezji Krakowskiej cała składka z niedzieli, 1 lutego zostanie przeznaczona na pomoc dla Kijowa.Data dodania artykułu: 25.01.2026 15:32Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0Kardynał Ryś o pomocy Ukrainie. Kijów bez prądu, potrzebne są generatory!
Groźby karalne wobec Aleksandra Miszalskiego i jego zastępcy. 50-latek zatrzymany Funkcjonariusze policji odnieśli kolejny sukces w walce z agresją w przestrzeni cyfrowej, zatrzymując mężczyznę podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych pod adresem najwyższych urzędników krakowskiego magistratu. Akcja służb była odpowiedzią na niebezpieczny wpis, który pojawił się w mediach społecznościowych, wymierzony bezpośrednio w Prezydenta Krakowa oraz jego zastępcę. Dzięki sprawnej koordynacji działań między jednostkami z różnych województw, sprawca został zidentyfikowany i ujęty w krótkim czasie od publikacji kontrowersyjnych treści.Data dodania artykułu: 25.01.2026 15:21Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0Groźby karalne wobec Aleksandra Miszalskiego i jego zastępcy. 50-latek zatrzymany Ratownik Medyczny pogryziony przez pacjenta. Medyk trafił na SOR w Tarnowie! Pogryzienie ratownika medycznego przez pacjenta z zaburzeniami psychicznymi to niestety sytuacja, która może się zdarzyć w trakcie pracy w służbie zdrowia. Ratownicy medyczni, podobnie jak inni pracownicy ochrony zdrowia, często są narażeni na ryzyko agresji ze strony pacjentów, zwłaszcza tych, którzy mogą mieć trudności z kontrolą swoich zachowań z powodu zaburzeń psychicznych.Data dodania artykułu: 25.01.2026 14:48Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0Ratownik Medyczny pogryziony przez pacjenta. Medyk trafił na SOR w Tarnowie! Kultura, zieleń i sport, czyli wyjątkowe aukcje podczas finału WOŚP w Krakowie Krakowskie jednostki miejskie, w tym instytucje kultury i sportu, po raz kolejny jednoczą siły, by wesprzeć 34. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród bogatej oferty aukcji można znaleźć m.in. nocleg w Rydlówce, vouchery do teatru, zwiedzanie wystaw, posadzenie drzewa i pakiety sportowe na wybrany krakowski bieg. Wszystko po to, by wspólnie pomóc najmłodszym pacjentom. Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!Data dodania artykułu: 25.01.2026 13:49Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0Kultura, zieleń i sport, czyli wyjątkowe aukcje podczas finału WOŚP w Krakowie
Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 0°C Miasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1005 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama