Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 16 czerwca 2025 00:08
Reklama

Tarnów. Za nimi język polski, ruszyły egzaminy ósmoklasistów

Za nimi język polski, ruszyły egzaminy ósmoklasistów. Lektura niektórych zaskoczyła, ale większość osób była z niej zadowolona. O swoich wrażeniach opowiedzieli nam uczniowie jednej ze szkół w Tarnowie.

 – Bardzo fajnie, bardzo dobrze, była "Balladyna". Bardzo łatwo było tak czy inaczej. Rozprawka moim zdaniem była dość trudna, ale mogła być do wszystkich tematów, tylko trzeba było dać po prostu dobry argument. – Był łatwy w porównaniu do tych poprzednich, chyba przez to, że cały egzamin opierał się na lekturze "Balladyna" i była ona raczej łatwiejsza od "Pana Tadeusza" czy "Dziadów", których prawie się nie dało zrozumieć. Myślę, że pójdzie mi o wiele lepiej niż ostatnio. – Zdecydowanie rozprawka była prosta, a opowiadania nie pisałem. Jedyny minus to "Balladyna" na początku, zamiast czegoś lepszego. – Myślałem, że można zgłosić "np", ale się niestety nie dało. Zobaczymy, nie chcę nic mówić, bo różnie bywa. – Nie spodziewałem się, że będzie "Balladyna", bardziej obstawiałem "Opowieść wigilijną" lub "Kamienie na szaniec" – Spodziewasz się, że będziesz miał dużo punktów z tego egzaminu? – Strzelam na takie 70%, może siedemdziesiąt parę. Mam nadzieję, że pójdzie mi to jak najlepiej – mówią ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Tarnowie.

Większość uczniów przyznaje, że stres nawet jeśli był, to już z nich opadł. 

 – Wcześniej się nie stresowałem, ale teraz już jest lepiej z samopoczuciem po napisaniu tego. – Z matematyki będzie prosto, bardziej z angielskim bym się wahał. – Z matematyką będzie dużo gorzej, będzie dużo strzelania, bo ja z matmy jakaś świetna nie jestem, ale angielski będzie najprostszy. Wiadomo, że angielski jest zawsze najłatwiejszy – dodają ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Tarnowie.

Tarnowska młodzież ma już swoje plany dotyczące wyboru szkoły ponadpodstawowej. 

 – Planuję iść do plastyka. – Ja akurat celuję w technikum. Najbardziej ZST albo ZSME. – ZST najbardziej. – Do tej, w której jestem, czyli w czwartym liceum zostaję - informują ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Tarnowie.

Przed ósmoklasistami jeszcze dwa dni egzaminów. W środę będą pisać matematykę, a w czwartek język obcy. Na wyniki będą musieli poczekać aż do 3 lipca, a na zaświadczenia o wynikach do 6 lipca.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Groźne zdarzenie drogowe w Baczkowie. Jeden z samochodów przewrócił się na bok a drugi wylądował w rowie W powiecie bocheńskim na drodze wojewódzkiej 965 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych we czwartek 12 czerwca około godziny 15:30. Na czas prowadzonych działań przez służby droga wojewódzka w miejscowości Baczków była całkowicie zablokowana dla ruchu drogowego. W wyniku zdarzenia jeden z samochodów przewrócił się na bok a drugi wylądował w rowie.Data dodania artykułu: 12.06.2025 17:27Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0Groźne zdarzenie drogowe w Baczkowie. Jeden z samochodów przewrócił się na bok a drugi wylądował w rowie Zatrzymano sprawcę zabójstwa 26-latki z Tarnowa? Mężczyzna przyznał się do winy Tarnowska policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zamordowanie młodej kobiety. Do zbrodni doszło najprawdopodobniej w weekend, w niedzielę około godz. 15:30 służby zostały powiadomione o znalezieniu zwłok 26-latki przez jej bliskich. Ciało ujawniono w mieszkaniu przy ul. Krzyskiej.Data dodania artykułu: 11.06.2025 15:55Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0Zatrzymano sprawcę zabójstwa 26-latki z Tarnowa? Mężczyzna przyznał się do winy Ukradł kupony z zakładami sportowymi, został zatrzymany przez policjantów. Mieszkaniec Niepołomic za kratami! 5 czerwca br. policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie zatrzymali 28-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Mężczyzna w połowie maja br. miał ukraść 5 kuponów z zakładami sportowymi, a następnie spryskać gazem osobę, która próbowała go powstrzymać. Mieszkańcowi Niepołomic grozi teraz do 10 lat więzienia.Data dodania artykułu: 10.06.2025 19:45Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0Ukradł kupony z zakładami sportowymi, został zatrzymany przez policjantów. Mieszkaniec Niepołomic za kratami!
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 15°C Miasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: BogdanTreść komentarza: Bardzo miło że zostało uwzględnione twórczość Wiesłwa SiekierskiegoData dodania komentarza: 5.01.2024, 21:55Źródło komentarza: ŚMIERĆ i MIŁOŚĆ” w Wielickiej MediateceAutor komentarza: Bogdan MTreść komentarza: Bardzo miło że uwzględniliście Państwo twórczość Wiesława SiekierskiegoData dodania komentarza: 5.01.2024, 21:54Źródło komentarza: ŚMIERĆ i MIŁOŚĆ” w Wielickiej MediateceAutor komentarza: Krys34Treść komentarza: No sprawa już trafiła do prokuratury a Kwaśny miał przywłaszczyć 200 tys. Zł.Data dodania komentarza: 24.09.2023, 12:12Źródło komentarza: Ciesielczyk chce odwołania Kwaśnego z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej w Tarnowie po wybuchu afery na Uniwersytecie Ekonomicznym w KrakowieAutor komentarza: observeTreść komentarza: własnej ciąży - to sama sobie ją zrobiła ?Data dodania komentarza: 21.07.2023, 16:48Źródło komentarza: Oczekujemy od innych sił politycznych jasnej deklaracji, że prawo do przerywania ciąży będzie zagwarantowaneAutor komentarza: HajaTreść komentarza: Obwodnica oddana do użytku rok temu a TIRy jak jeździły tak jeżdżą pomimo zakazuData dodania komentarza: 7.03.2023, 20:00Źródło komentarza: Koniec z ciężarówkami jadącymi przez PodłężeAutor komentarza: Uzyskaj pożyczkę tutajTreść komentarza: Złóż wniosek o pomoc finansową tutaj z niskim oprocentowaniem 2%, aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się ze mną, korzystając z poniższych danych. https://en.wikipedia.org/wiki/Stefano_Pessina [email protected] WhatsApp: +48 732 104 284 Ciepłe powitanie Wiceprezes i Dyrektor Generalny, Walgreens Boots Alliance. Stefano PessinaData dodania komentarza: 1.06.2022, 11:27Źródło komentarza: Rozbudowa drogi powiatowej w Grajowie
Reklama
Reklama
Reklama