Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 12:40
Reklama

W Podstolicach, w trakcie remontu domu, znaleziono amunicję, najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej

W Podstolicach, w trakcie remontu domu, znaleziono amunicję, najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej

34- letnia kobieta, w trakcie prac remontowych znalazła karton z 184 sztukami amunicji, należącej do jej zmarłego dziadka. Policjanci  zabezpieczyli znalezisko. 

20 czerwca b.r., dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał zgłoszenie, że na terenie posesji w Podstolicach, został znaleziony karton w którym znajdowała się amunicja.

Na miejscu patrol Policji zastał 34- letnią właścicielkę posesji, która poinformowała mundurowych, że podczas prac remontowych, znaleziono karton z amunicją w ilości 184 sztuki. Bardzo prawdopodobne, że jest to amunicja pochodząca z okresu II Wojny Światowej, która należała do zmarłego przed laty dziadka właścicielki. 34 -latka poinformowała funkcjonariuszy, że dziadek nigdy nie opowiadał domownikom o swoich ,, sekretach’’, dlatego też nie spodziewali się, że w domu może znajdować się amunicja.

Funkcjonariusze zabezpieczyli amunicję i docelowo zostanie przekazana patrolowi saperskiemu. Przypominamy, iż zgodnie z art. 263 kk, przechowywanie broni bądź amunicji bez zezwolenia jest karane.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
9,2 mln zł trafi na lokalne drogi. W Brzesku podpisano umowy na pięć inwestycji Powiaty brzeski i wielicki, a także gminy Ryglice, Pleśna oraz Rzezawa otrzymały dofinansowanie na modernizację lokalnej infrastruktury drogowej. Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i zostaną przeznaczone na realizację pięciu inwestycji o łącznej wartości 9,2 mln zł. Umowy na dofinansowanie podpisano w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku. To właśnie powiat brzeski jest największym beneficjentem przyznanych środków. Data dodania artykułu: 24.06.2026 16:08Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0 9,2 mln zł trafi na lokalne drogi. W Brzesku podpisano umowy na pięć inwestycji Policjanci i ratownicy walczyli o życie mężczyzny w kryzysie emocjonalnym W niedzielę, 22 czerwca 2026 roku, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zostali pilnie skierowani do jednej z miejscowości na terenie powiatu wielickiego, gdzie według zgłoszenia pomocy potrzebował mężczyzna znajdujący się w kryzysie emocjonalnym. Data dodania artykułu: 24.06.2026 14:12Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0 Policjanci i ratownicy walczyli o życie mężczyzny w kryzysie emocjonalnym Anna Gąsłowska kończy pracę w szkole w Woli Batorskiej. Przez 42 lata była związana z jedną placówką Po 42 latach pracy w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej na emeryturę przechodzi dyrektor Anna Gąsłowska. Przez dwie dekady kierowała placówką, z którą była związana od początku swojej zawodowej drogi. Data dodania artykułu: 23.06.2026 21:54Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0 Anna Gąsłowska kończy pracę w szkole w Woli Batorskiej. Przez 42 lata była związana z jedną placówką
Reklama
Reklama
Reklamahostovita.pl

Temperatura: 27°C Miasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklamahostovita.pl
Reklama
Reklama
Reklama