Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 2 lutego 2026 06:57
Reklama
Reklama

Kłaj. Koło Gospodyń zakwalifikowało się do ogólnopolskiego finału konkursu

Fantastyczną wiadomością jest fakt, że Koło Gospodyń zakwalifikowało się do ogólnopolskiego finału konkursu pn. „Z mięsem drobiowym przez pokolenia” organizowanego przez Stowarzyszenie Innowatorów Wsi, sfinansowanego z Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego.
  • Źródło: Gmina Kłaj
Kłaj. Koło Gospodyń zakwalifikowało się do ogólnopolskiego finału konkursu

Źródło: Gmina Kłaj

W ramach pracy konkursowej powstanie filmik z przepisami KGW Gruszki. Ambasadorem konkursu jest Jakub Steuermark prowadzący programy kulinarne w telewizji, który odwiedził Gruszki i razem z Paniami z KGW gotował. Wspólne wysiłki skrzętnie nagrywała ekipa filmowa. Było to niesamowite doświadczenie zobaczyć jak wygląda praca „od kuchni” przy nagrywaniu programu kulinarnego.

Konkurs będzie miał formę on-line i również w sieci będzie można głosować. Liczymy na wsparcie Mieszkańców Gminy Kłaj.

Dodatkowo filmik ma promować nasz region i będzie pokazywał zabytki w naszej najbliższej okolicy.

Więcej szczegółów już wkrótce a informację na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej:  przezpokolenia.pl



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Potrzebne 1,5 miliona złotych na ratowanie zdrowia Gabrysia z Sadkowej Góry Gabryś choruje na zespół Rasmussen, rzadką i ciężką chorobę neurologiczną. Dotyka ona głównie dzieci, ale może wystąpić także u młodzieży i dorosłych. Charakteryzuje się częstymi napadami padaczkowymi, które są trudne do opanowania i zwykle występują po jednej stronie ciała. Dodatkowo pacjenci mogą doświadczać postępującego niedowładu po stronie przeciwnej do miejsca zapalenia w mózgu, zaburzeń mowy oraz innych deficytów neurologicznych. Choroba prowadzi do stopniowego zaniku dotkniętej półkuli mózgu. Przyczyna zespołu Rasmussen pozostaje nieznana, jednak podejrzewa się, że jest związana z procesem zapalnym o podłożu immunologicznym, potencjalnie wywołanym infekcją wirusową lub reakcją autoimmunologiczną. Diagnoza wymaga szczegółowej diagnostyki neurologicznej, w tym badań MRI i EEG. Leczenie obejmuje intensywną terapię immunomodulacyjną, a w najcięższych przypadkach może być konieczna hemisferektomia.Data dodania artykułu: 01.02.2026 19:25Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 1Potrzebne 1,5 miliona złotych na ratowanie zdrowia Gabrysia z Sadkowej Góry Dwa granaty w miejskiej hali lodowej, tam codziennie byli ludzie! 29 stycznia br., podczas prowadzonych prac budowlanych w budynku Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu, doszło do ujawnienia dwóch granatów typu F1. Niebezpieczne przedmioty zostały znalezione w trakcie demontażu szybu wentylacyjnego.Data dodania artykułu: 01.02.2026 09:51Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0Dwa granaty w miejskiej hali lodowej, tam codziennie byli ludzie! Policjanci z Limanowej zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do myjni samochodowej Dzięki skrupulatnej pracy operacyjnej policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Limanowej wytypowano i zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do automatów znajdujących się na myjni samoobsługowej na terenie powiatu limanowskiego. Do zdarzenia doszło w styczniu br.Data dodania artykułu: 01.02.2026 09:39Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0Policjanci z Limanowej zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do myjni samochodowej
Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: -10°C Miasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama