Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 13 marca 2026 07:52
Reklama
Reklama

Otwarcie hali wystawienniczej w Gdowie

Otwarcie hali wystawienniczej w Gdowie

Firma Chomik Centrum Dom i Ogród zyskała nową, przestronną halę, a Siły Zbrojne Ukrainy samochód do patrolowania Perszotraweńska we wschodniej Ukrainie. 21 kwietnia 2022 roku odbyło się uroczyste otwarcie hal, jej poświęcenie oraz przekazanie samochodu na Ukrainę. W uroczystości otwarcia wzięli udział starosta wielicki Adam Kociołek oraz wicestarosta Henryk Gawor.

Uroczyste otwarcie odbyło się na terenie Chomik Centrum Dom i Ogród. Nowootwarta hala o powierzchni 800 metrów kwadratowych stanie się nowoczesnym i komfortowym miejscem wystawienniczym i sprzedażowym. Jej budowa trwała zaledwie rok.

Poświęcenia budynku dokonał ks. Jan Podobiński, sercanin, dziekan dekanatu Baranówka diecezji kijowsko-żytomierskiej i proboszcz parafii w Perszotraweńsku, który jest miejscowością partnerską Gdowa. Natomiast w uroczystym otwarciu hali uczestniczyli m.in. posłanka Urszula Rusecka, wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka, starosta wielicki Adam Kociołek, wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas oraz prezes Firmy Chomik Marek Świeży. Potem nastąpiło uroczyste wręczenie Złotych i Diamentowych Wyróżnień dla osób, które ze szczególną dbałością przyczynili się do powstania nowej hali.

Samochód dla Ukrainy odebrał ks. Jan Podobiński, proboszcz parafii w Perszotraweńsku. Wyjaśnił, że dar Firmy Chomik jest odpowiedzią na prośby lokalnego oddziału ukraińskiego wojska, który potrzebował auta do patrolowania miasta.

Chomik już od 29 lat nieustannie rozwija się, by sprostać oczekiwaniom coraz większej grupy klientów, a także rosnącym wymogom rynku. W czerwcu 2020 został oddana duża hala wysokiego składowania o powierzchni 1700m2, której budowa również zakończyła się w rekordowym czasie 12 miesięcy. Dzięki ostatniej inwestycji powierzchnia magazynowa wzrosła do 7700m2 i będzie mogła pomieścić ponad 12 000 tysięcy miejsc paletowych.

Chomik od samego powstania w roku 1993 mocno angażuje się w życie lokalnej społeczności. W 2019 roku pod patronatem firmy powołana została Fundacja Chomik – Ku Dobremu. Główną przyczyną jej założenia była chęć przełożenia sukcesu ekonomicznego  Chomika na korzyści społeczne, a u podstaw tej decyzji leżała chrześcijańska etyka biznesu, która od początku istnienia firmy jest ważną podstawą działań jej zarządu. Fundacja Chomik – Ku Dobremu za zadanie stawia sobie pomoc osobom znajdującym się w trudnym położeniu spowodowanym chorobą, niepełnosprawnością  lub zdarzeniem losowym.

 

tekst, zdjęcia: Chomik Gdów



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Wiosenne porządki w krakowskich parkach i zieleńcach Choć do kalendarzowej wiosny pozostało jeszcze trochę czasu, w krakowskich parkach i zieleńcach trwają już przygotowania do nowego sezonu. Brak śniegu pozwolił rozpocząć pierwsze prace porządkowe.Data dodania artykułu: 12.03.2026 19:08Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0Wiosenne porządki w krakowskich parkach i zieleńcach Rządowe wsparcie finansowe wzmacnia bezpieczeństwo Krakowian Pod koniec 2025 r. miasto otrzymało ponad 35 mln zł z rządowego Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na działania związane z bezpieczeństwem. Środki finansowe zostały przeznaczone m.in. na doposażenie Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego i zakup 8 samochodów ciężarowych – w tym np. wywrotek, które mogą być wykorzystywane do akcji ratowniczych.Data dodania artykułu: 12.03.2026 15:04Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0Rządowe wsparcie finansowe wzmacnia bezpieczeństwo Krakowian 34-letni oszust w rękach policjantów W zeszłym tygodniu policjanci z komisariatu przy ul. Królewskiej zatrzymali mężczyznę, któremu 61-latka zamieszkująca w rejonie Mistrzejowic przekazała dużą sumę pieniędzy. Wcześniej kobieta podczas rozmowy została zmanipulowana przez oszustów, którzy wykorzystując metodę ‘’na pracownika banku’’ nakłonili ją do przekazania pieniędzy. Ponadto zatrzymany mężczyzna okazał się być poszukiwany, natomiast w miejscu jego zamieszkania policjanci ujawnili nielegalne substancje.Data dodania artykułu: 12.03.2026 12:03Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 034-letni oszust w rękach policjantów
Fałszywy kurier zatrzymany przez bocheńskich policjantów Bocheńscy policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu oświęcimskiego, który na terenie powiatu bocheńskiego podszywał się pod kuriera. Funkcjonariusze zatrzymali go po pościgu – mężczyzna kierował samochodem będąc pod działaniem alkoholu oraz narkotyków, dodatkowo będąc w posiadaniu mefedronu i metaamfetaminy. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. W trakcie działań prowadzonych na terenie powiatu oświęcimskiego bocheńscy policjanci zostali wsparci przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej w Oświęcimiu.Data dodania artykułu: 12.03.2026 12:01Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0Fałszywy kurier zatrzymany przez bocheńskich policjantów Będzie remont ostatniego odcinka Alei Przyjaźni w Krakowie Zarząd Dróg Miasta Krakowa i Wodociągi Miasta Krakowa przygotowują się do ogłoszenia przetargu na remont Alei Przyjaźni – na odcinku od Alei Róż do Alei Solidarności. Zadanie będzie realizowane w ramach ogłoszonego przez prezydenta Krakowa „Paktu dla krakowskich osiedli”.Data dodania artykułu: 12.03.2026 11:58Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0Będzie remont ostatniego odcinka Alei Przyjaźni w Krakowie Sprawca kradzieży skarbonek w kościele zatrzymany przez wielickich kryminalnych Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże z włamaniem do skarbonek znajdujących się w kościele w Wieliczce.Data dodania artykułu: 12.03.2026 11:50Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0Sprawca kradzieży skarbonek w kościele zatrzymany przez wielickich kryminalnych
Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 4°C Miasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama