Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 12:37
Reklama

Dwóch podpalaczy w rękach wielickich policjantów

Dwóch podpalaczy w rękach wielickich policjantów

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, zatrzymali dwóch podpalaczy, mieszkańców powiatu. 

W jednym przypadku 30-latek dwukrotnie podpalił kontenery socjalne w Kokotowie, w drugim, 29-latek podpalił transformator.

W Kokotowie w powiecie wielickim, w lutym oraz kwietniu  br., spaliły się kontenery socjalne, na szkodę jednej z firm, a ich łączna wartość strat wyniosła ok 30 tys. złotych.  Natomiast  29 maja br.  w godzinach nocnych, w miejscowości Węgrzce Wielkie został podpalony transformator. Straty zostały wycenione  na kwotę 50 tys. złotych. 

Postępowania  w tych sprawach prowadzili policjanci z Komendy Powiatowej  Policji w Wieliczce, którzy wytypowali sprawców podpaleń. Pierwszy z nich to 30- letni mieszkaniec tej gminy, który został zatrzymany i usłyszał  2 zarzuty uszkodzenia mienia w postaci kontenerów.  Zgodnie z art. 288 § 1 kk, za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

Kryminalni Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, ustalili też że sprawcą podpalenia transformatora jest  29-letni mieszkaniec gminy Wieliczka. Mężczyzna został zatrzymany i jemu również postawiono zarzut  uszkodzenia mienia ( art. 288 § 1 kk). Mężczyzna przyznał się do popełnionego przestępstwa.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
9,2 mln zł trafi na lokalne drogi. W Brzesku podpisano umowy na pięć inwestycji Powiaty brzeski i wielicki, a także gminy Ryglice, Pleśna oraz Rzezawa otrzymały dofinansowanie na modernizację lokalnej infrastruktury drogowej. Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i zostaną przeznaczone na realizację pięciu inwestycji o łącznej wartości 9,2 mln zł. Umowy na dofinansowanie podpisano w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku. To właśnie powiat brzeski jest największym beneficjentem przyznanych środków. Data dodania artykułu: 24.06.2026 16:08Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0 9,2 mln zł trafi na lokalne drogi. W Brzesku podpisano umowy na pięć inwestycji Policjanci i ratownicy walczyli o życie mężczyzny w kryzysie emocjonalnym W niedzielę, 22 czerwca 2026 roku, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zostali pilnie skierowani do jednej z miejscowości na terenie powiatu wielickiego, gdzie według zgłoszenia pomocy potrzebował mężczyzna znajdujący się w kryzysie emocjonalnym. Data dodania artykułu: 24.06.2026 14:12Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0 Policjanci i ratownicy walczyli o życie mężczyzny w kryzysie emocjonalnym Anna Gąsłowska kończy pracę w szkole w Woli Batorskiej. Przez 42 lata była związana z jedną placówką Po 42 latach pracy w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej na emeryturę przechodzi dyrektor Anna Gąsłowska. Przez dwie dekady kierowała placówką, z którą była związana od początku swojej zawodowej drogi. Data dodania artykułu: 23.06.2026 21:54Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0 Anna Gąsłowska kończy pracę w szkole w Woli Batorskiej. Przez 42 lata była związana z jedną placówką
Reklama
Reklama
Reklamahostovita.pl

Temperatura: 27°C Miasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama