Ruszył masowy punkt szczepień w Łapanowie

  • 17.05.2021, 14:36
  • Źródło: Starostwo Powiatowe w Bochni
Ruszył masowy punkt szczepień w Łapanowie
Dzisiaj uruchomiony został jeden z dwóch punktów szczepień powszechnych na Bocheńszczyźnie. Mowa o punkcie mieszczącym się na sali gimnastycznej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie. Kolejny mieścić się będzie na hali w Zespole Szkół Nr 1 w Bochni, a uruchomiony zostanie w najbliższych dniach.

- Pierwsi zainteresowani szczepieniem pojawili się już o godzinie ósmej rano. Do południa w masowym punkcie nie było kolejek, szczepienia odbywały się płynnie, a średni czas oczekiwania to kilka do kilkunastu minut wynikający też z potrzeby np. wypełnienia ankiety przed szczepieniem - mówi Ryszard Drożdżak, wicestarosta Powiatu Bocheńskiego.

W punkcie mieści się kilka gabinetów, w których prowadzona jest  kwalifikacja do szczepienia, a także samo szczepienie. Jest rejestracja, w której można umówić się na termin szczepienia. Od razu umawiane są także terminy podania drugiej dawki. Po szczepieniu każdy z pacjentów musi odczekać 15 minut, by sprawdzić, czy nie doszło w jego przypadku do niepożądanego odczynu poszczepiennego (NOP).

Na przełomie najbliższego tygodnia powinien ruszyć także punkt w Mechaniku. Oba punkty zostały tak zaplanowane, aby mogły obsłużyć w ciągu doby 600 osób. W związku z tym starostwo przygotowało kampanię informacyjno-promocyjną pod nazwą "Bocheńszczyna się szczepi" zachęcającą mieszkańców Powiatu Bocheńskiego do szczepień.

Informacje o funkcjonowaniu punktów są zamieszczane na stronie internetowej  Szpitala Powiatowego w Bochni, który odpowiada za przeprowadzenie szczepienia populacyjnego na Bocheńszczyźnie.

Aby się zaszczepić konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Jest ona możliwa:

W Szpitalu Powiatowym w Bochni został uruchomiony numer  tel.  14 615 32 50, pod którymi także można zarejestrować się na szczepienie.

Rejestracja czynna jest poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-12.00.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Bochni

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu wielicka.tv. Tarnowskie Media Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie (33-101) przy ul. Cypriana Kamila Norwida 18 jest Administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe