Powrót zimy w Tarnowie i Bochni. Pokrywa śnieżna może osiągnąć 40 centymetrów

  • 12.04.2021, 20:13
  • Zbigniew Filar
video-2021-04-12-zimka.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kwiecień-plecień postanowił wykorzystać swoje możliwości i zima jeszcze nie da o sobie zapomnieć. Meteorolodzy ostrzegają, że od 13 kwietnia w części woj. małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego może spaść śnieg. Ta uciążliwa aura związana jest z frontem atmosferycznym wieloośrodkowego układu niskiego ciśnienia, który od początku przyszłego tygodnia przemieszczać się będzie znad Włoch w kierunku Bałkanów i południowej części Ukrainy.

- We wtorek oraz w środę spodziewamy się wystąpienia intensywnych opadów śniegu. Szczególnie intensywne będą miały miejsce w terenach pogórza karpackiego oraz w górach. W regionie tarnowskim prognozowane są opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem, które we wtorek, po południu, będą przechodzić w opady mokrego śniegu. 

Warto zwrócić uwagę na ostrzeżenia meteorologów, bowiem opady od 13 kwietnia mogą wyrządzić wiele szkód.

- Takie opady w niektórych obszarach mogą spowodować przerwy w dostawie prądu - spowodowane właśnie obciążeniem linii energetycznych, oraz obciążeniem konarów drzew, które pod naporem śniegu mogą się łamać. 

Możliwe są znaczne utrudnienia drogowe, bowiem kierowcy zaczęli już zmieniać opony w swoich pojazdach. Ważne jest zatem śledzenie bieżących ostrzeżeń meteorologicznych i zachowywanie szczególnej ostrożności, by oczekiwanie na prawdziwą wiosnę było bezpieczne. 

Zbigniew Filar

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu wielicka.tv. Tarnowskie Media Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie (33-101) przy ul. Cypriana Kamila Norwida 18 jest Administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe