Wiceministrowie sprawiedliwości w Proszowicach. Rozmawiano m.in. o sytuacji szpitala

  • 06.03.2021, 17:19
  • Wioletta Zarębska
wiceministrowie-sprawiedliwosci-w-proszowicach-rozmawiano-min-o-sytuacji-szpitala.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Sytuacja szpitala w Proszowicach była głównym tematem rozmów w trakcie wizyty wiceministrów sprawiedliwości w starostwie powiatowym. W trakcie spotkania omówiono kondycje lecznicy, jej problemy i plany rozwoju. Podziękowano również za wsparcie, które trafiło do szpitala w trakcie trwania pandemii.

- Wsparcie szpitala w postaci sprzętu, środków higieny, pozwala na to, że będziemy bardziej atrakcyjni pod względem przyciągania rezydentów, którzy będą się tu doskonalić. Jesteśmy w niedalekiej odległości od Krakowa i pod tym względem wydać już symptomy poprawy – mówił starosta proszowicki, Grzegorz Pióro.

Wiceministrowie Michał Woś i Marcin Romanowski podkreślali, że chcą wspierać lokalne szpitale i służby ratownicze.

- Ministerstwo Sprawiedliwości prowadzi szereg programów, w tym między innymi wsparcie szpitali, zwłaszcza w dobie pandemii koronawirusa. Bardzo dziękuję panu posłowi Norbertowi Kaczmarczykowi za zaproszenie, bo jest tak, ze miejscowości, miasta, powiaty, które mają swojego posła, wtedy mogą być przekonani i wiedzieć o tym, ze maja też dobrego rzecznika swoich interesów i spraw w Warszawie – mówił sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Michał Woś.

- "Resort Sprawiedliwości pomaga" – to było hasło zeszłorocznej akcji w związku z covidem. Przekazywane były maseczki, ale również Fundusz Sprawiedliwości wspierał szpitale w tym trudnym okresie walki z koronawirusem w początkowym okresie kiedy potrzebny był sprzęt każdego rodzaju, który zapewniał bezpieczeństwo lekarzom, zapewniał sprawność działania całego szpitala i przede wszystkim zapewniał bezpieczeństwo mieszkańcom – dodawał podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Marcin Romanowski.

Pomoc, która trafiła do proszowickiego szpitala, okazała się bardzo potrzebna.

- W zeszłym roku faktycznie dostaliśmy w ramach tarczy duże dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego, ale również z Funduszu Sprawiedliwości dostaliśmy środki na zakup specjalistycznego sprzętu. Dodatkowe wsparcie dostaliśmy na zakup środków ochrony indywidualnej. W tym momencie mamy procesowany wniosek o 4 miliony złotych na zakup tomografu. Szpital nie posiada własnego tomografu, nie posiada kontraktu, mamy zewnętrzną firmę, która prowadzi dla nas badania, natomiast chcielibyśmy mieć swoje Centrum Diagnostyczne, tomograf i rezonans i na nich świadczyć badania – dodawał dyrektor Szpitala Powiatowego w Proszowicach, Łukasz Szafrański.

W spotkaniu udział wzięli też posłowie Solidarnej Polski Norbert Kaczmarczyk i Piotr Sak.

- Bardzo się cieszę, że jako gospodarze mogliśmy podjąć tak znakomitych gości i ci goście pokazują, że rzeczywiście w tej Warszawie bardzo ciężko pracują. Pokazali to w poprzednim roku, przekazując z Ministerstwa Sprawiedliwości, z Funduszu Sprawiedliwości najpierw 200 tysięcy złotych dla szpitala w Proszowicach, później 150 tysięcy złotych - mówił Norbert Kaczmarczyk, poseł na sejm RP.

Warto dodać, że Szpital Powiatowy w Proszowicach to największy pracodawca w regionie. W placówce zatrudnionych jest około 500 osób.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu wielicka.tv. Tarnowskie Media Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie (33-101) przy ul. Cypriana Kamila Norwida 18 jest Administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe