Wystawa na temat cmentarzy z I wojny światowej

  • 22.10.2020, 09:56
  • niepolomice.eu
Wystawa na temat cmentarzy z I wojny światowej
Wojewoda małopolski Łukasz Kmita oraz burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice Roman Ptak wraz z Muzeum Niepołomickim zapraszają od 17 października (sobota) 2020, do Zamku Królewskiego w Niepołomicach na wystawę pn. „RE-NOWACJE. Cmentarze Wielkiej Wojny w Małopolsce sto lat później” opracowaną i przygotowaną przez dr Agnieszkę Partridge.

Na wystawie zaprezentowano wybrane fotografie odnowionych cmentarzy z I wojny światowej z terenu Małopolski, które w ciągu ostatnich dekad uległy znacznej destrukcji i wymagały renowacji. Ekspozycja przybliży nam wiedzę nie tylko o niepołomickich miejscach pamięci, ale również o istniejącym na terenie Małopolski zespole zabytkowych cmentarzy z okresu I wojny światowej.

Dbanie o pomniki pamięci jest naszą powinnością wobec poległych i pochowanych tam żołnierzy, walczących za naszą wolność. To też ukłon w kierunku przyszłych pokoleń, które powinny znać historię swoich przodków.

Zapraszamy wszystkich na krużganki zamkowe (I piętro) do pogłębienia wiedzy na temat I wojny światowej.

Wstęp wolny.

Marta Walczak-Puchalska

niepolomice.eu

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu wielicka.tv. Tarnowskie Media Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie (33-101) przy ul. Cypriana Kamila Norwida 18 jest Administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe