Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 listopada 2025 15:13
Reklama
Reklama

Pożar hotelu w Nowym Brzesku. Pożar gasili strażacy z kilku powiatów!

Trwa dogaszanie pożaru, który wybuchł po północy z niedzieli na poniedziałek 6/7 lipca w Nowym Brzesku. Ogień pojawił się na dachu budynku hotelowego. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Z ogniem walczyli strażacy z powiatu proszowickiego, Miechowa i Krakowa - informuje - Radio Kraków.
  • Źródło: Małopolska Alarmowo/Radio Kraków/Patrol998
Pożar hotelu w Nowym Brzesku. Pożar gasili strażacy z kilku powiatów!

Źródło: MAŁOPOLSKA ALARMOWO

- W Nowym Brzesku w powiecie proszowickim doszło do pożaru poddasza hotelu o wymiarach 20 na 50. 10 osób zostało ewakuowanych w miejsce bezpieczne. Informacje o pożarze otrzymaliśmy 20 minut po północy. Zostały zadysponowane dodatkowe jednostki straży pożarnej spoza powiatu, m.in. podnośnik, drabina oraz cysterna z wodą. Strażacy opanowali pożar o godzinie 2.47, a spaleniu uległo całe poddasze hotelu. Na miejscu pracowało ponad 100 strażaków Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych i 27 jednostek sprzętowych - mówi mł. kapt. Hubert Ciepły, rzecznik prasowy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Obecnie trwa dogaszanie pogorzeliska i sprawdzanie czy nie ma kolejnych zarzewi ognia. Na miejscu jest też policja, która po ugaszeniu przez strażaków pożaru będzie wyjaśniać okoliczności jego powstania.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Groźby wobec Prezydenta RP Karola Nawrockiego. Wpis ze zdjęciem broni wstrząsnął siecią Krajowa scena polityczna i media społecznościowe zostały wstrząśnięte po tym, jak pod wpisem informującym o obecności Prezydenta RP, Karola Nawrockiego, na meczu reprezentacji Polski w piłce nożnej pojawiła się jawna groźba. Anonimowy użytkownik opublikował zdjęcie broni wraz z niepokojącym komunikatem: „Do zobaczenia Karolku”. Sprawą natychmiast zajęła się Komenda Stołeczna Policji (KSP), choć podejrzany wpis i konto błyskawicznie zniknęły z sieci.Data dodania artykułu: 15.11.2025 21:19Groźby wobec Prezydenta RP Karola Nawrockiego. Wpis ze zdjęciem broni wstrząsnął siecią Nowe warianty S7 wywołały falę sprzeciwu. Będą kolejne protesty na Zakopiance Prezentacja sześciu nowych wariantów przebiegu drogi ekspresowej S7 na odcinku z Krakowa do Myślenic, ogłoszona przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) 3 listopada, natychmiast stała się zarzewiem szerokiego sprzeciwu społecznego i samorządowego. Mimo iż mieszkańcy poszczególnych gmin różnią się w ocenie, który z korytarzy byłby „mniejszym złem”, panuje wśród nich niemal jednomyślny konsensus co do odrzucenia inwestycji w zaproponowanym kształcie. Ta zjednoczona postawa samorządów, komitetów społecznych i mieszkańców stawia GDDKiA oraz jej krakowskiego dyrektora Macieja Ostrowskiego w wyjątkowo trudnej sytuacji.Data dodania artykułu: 17.11.2025 04:39Nowe warianty S7 wywołały falę sprzeciwu. Będą kolejne protesty na Zakopiance Rejestracja pojazdu szybciej, prościej i online! Data dodania artykułu: 15.11.2025 01:44Rejestracja pojazdu szybciej, prościej i online!
Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 3°C Miasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1001 hPa
Wiatr: 2 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama