Piąta fala szybciej niż się spodziewamy. Niepokojący głos ministra zdrowia

  • 23.12.2021, 10:56 (aktualizacja 23.12.2021, 11:50)
  • News4Media
Piąta fala szybciej niż się spodziewamy. Niepokojący głos ministra zdrowia katowice.uw.gov.pl
Jeszcze nie doszliśmy do końca czwartej fali koronawirusa, a już pojawiają się prognozy, że wkrótce zaleje nas kolejna kumulacja zachorowań. Szef resortu zdrowia nie ma wątpliwości – odpowiedzialny będzie za to wariant Omikron, który już zbiera swoje żniwo na całym świecie.

Według czwartkowych statystyk rządu, tylko minionej doby doszło do zakażenia u ponad 17 tysięcy osób. 616 pacjentów zmarło, 134 z nich to osoby, które nie miały chorób współistniejących. Niemal 400 tysięcy Polaków przebywa aktualnie na kwarantannie, wykonano prawie 98 tysięcy testów. Najwięcej przypadków dotyczy mieszkańców Mazowsza, najmniej województwa podlaskiego.

W „Popołudniowej rozmowie RMF FM” gościem był minister zdrowia Adam Niedzielski. Szef resortu opowiadał m.in. o rozporządzeniu dotyczącym obowiązkowego szczepienia medyków, które ma wejść życie z dniem 1 marca 2022 roku i wariancie Omikron. Ta druga kwestia staje się szczególnie istotna, ponieważ odmiana ta jest szczególnie zakaźna i rozprzestrzenia się bardzo dynamicznie po całym świecie. Eksperci twierdzą, że może zakazić niemal całe społeczeństwo. Według Adama Niedzielskiego wirus nie pozwoli od siebie odetchnąć, a kolejna fala rozpocznie się jeszcze zanim zakończy się obecna.

„Zakładamy, że fala czwarta wywoływana przede wszystkim mutacją Delta płynnie przejdzie w falę piątą, już związaną ściśle z Omikronem (…). Prawdopodobnie na koniec stycznia będziemy widzieli przyspieszenie i rozpoczęcie piątej fali w tym sensie, że zacznie się dominująca pozycja Omikrona - to ona będzie definiowała tę piątą falę” – wyjaśnił stacji radiowej.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu wielicka.tv. Tarnowskie Media Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie (33-101) przy ul. Cypriana Kamila Norwida 18 jest Administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe