ZATRZYMANY SPRAWCA KRADZIEŻY Z WŁAMANIEM

  • 16.11.2021, 13:38
  • KPP Wieliczka
ZATRZYMANY SPRAWCA KRADZIEŻY Z WŁAMANIEM
12 listopada br. do Komisariatu Policji w Gdowie zgłosiła się pokrzywdzona, która zawiadomiła mundurowych o kradzieży z włamaniem do jej domu. Kobieta poinformowała, iż sprawca po uprzednim wybiciu szyby, wszedł do budynku z którego ukradł elektronarzędzia o łącznej wartości blisko 15 tys. zł.

Pokrzywdzona poinformowała również funkcjonariuszy, iż część skradzionych przedmiotów znalazła na jednym z portali internetowych, które zostały wystawione tam do sprzedaży.  Policjanci z Gdowa wspólnie z wielickimi kryminalnymi natychmiast przystąpili do działania i jeszcze tego samego dnia zapukali do drzwi podejrzanego, który wystawił przedmioty w sieci. W trakcie przeszukania jego domu, funkcjonariusze ujawnili elektronarzędzia w postaci m.in. szlifierki oscylacyjnej, rozdrabniarki do gałęzi, wkrętarki akumulatorowej, kosy spalinowej, szlifierki kątowej, spawarki, których łączna wartość to ponad 15 tys. zł. Okazało się, że część z tych przedmiotów pochodzi także z przestępstwa kradzieży z włamaniem do innych budynków mieszkalnych.
13 listopada br. 31 latek usłyszał zarzuty dotyczące pięciu kradzieży z włamaniem i przyznał się do ich popełnienia.  Większość przedmiotów pochodzących z przestępstw została odzyskana przez mundurowych i wróciła do prawowitych właścicieli. Za kradzież z włamaniem mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.   

KPP Wieliczka

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu wielicka.tv. Tarnowskie Media Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie (33-101) przy ul. Cypriana Kamila Norwida 18 jest Administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe