Nowa linia aglomeracyjna łącząca os. Bogucice w Wieliczce z Krakowem

  • 15.11.2021, 19:54
  • UM Wieliczka
Nowa linia aglomeracyjna łącząca os. Bogucice w Wieliczce z Krakowem
Od 20 listopada funkcjonować będzie nowa linia aglomeracyjna łącząca os. Bogucice w Wieliczce z Krakowem Na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy gminą Wieliczka i Kraków od 20 listopada rusza nowa linia autobusu aglomeracyjna MPK o numerze 284.

Nowa linia połączy Wieliczkę z Krakowem przez os. Bogucice
Nowy „wielicki” autobus aglomeracyjny o numerze 284 pojedzie trasą: Wieliczka Centrum – Dembowskiego – Powstania Warszawskiego – Goliana – Czarnochowska – Wygoda – Potrzask/Kraków – Pruszyńskiego – Popiełuszki – Bieżanowska – Mała Góra – Ćwiklińskiej – P&R Nowy Bieżanów- Nowy Bieżanów Południe.


- Jest to już kolejna linia aglomeracyjna łącząca naszą gminę z Krakowem. Przypomnę, że 8 maja br. autobus linii 214 połączył Podstolice z Krakowem (Borek Fałęcki). Obecnie uruchamiana linia 284 jest już 14 linią aglomeracyjną. Ponadto funkcjonują cztery linie dowozowe łączące Wieliczkę z Grajowem, Byszycami, Dobranowicami, Podstolicami oraz 9 linii Wielickiej Komunikacji Miejskiej.


Rozwój komunikacji wewnątrz gminnej oraz aglomeracyjnej to jeden z naszych priorytetów działań. - podkreśla burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

UM Wieliczka

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu wielicka.tv. Tarnowskie Media Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie (33-101) przy ul. Cypriana Kamila Norwida 18 jest Administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe