Pożar samochodu dostawczego w Sułkowie

  • 12.11.2021, 14:01
  • KP PSP w Wieliczce
Pożar samochodu dostawczego w Sułkowie

11 listopada 2021 r. tuż po godzinie 15 Straż Pożarna w Wieliczce przyjęła zgłoszenie o pożarze samochodu dostawczego w miejscowości Bodzanów . Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów Straży Pożarnej okazało się że pożar ma miejsce w miejscowości Sułków na drodze krajowej nr 94.

Pożarem objęty był cały samochód dostawczy, co było widoczne z daleka przez tworzący się słup czarnego dymu. Dyspozytor Straży Pożarnej otrzymał kolejne zgłoszenie o pożarze widocznym z daleka o podobnej lokalizacji. Zgłoszenie szybko zweryfikowano kontaktując się ze zgłaszającym i sprawdzając okolice przez lokalną jednostkę OSP. Zgłaszający widział  wspomniany wcześniej słup dymu z pożaru samochodu.

Kierowca samochodu nie ucierpiał w żaden sposób natomiast samochód mimo szybkiej akcji gaśniczej w znacznym stopniu uległ spaleniu.

Częstą przyczyną pożarów samochodów są zwarcia instalacji elektrycznych czy wycieki oleju na palne elemety komory silnika. Wówczas na skutek wysokich temperatur panujących w komorze silnika może dojść do zapłonu . Kluczowym w opanowaniu pożaru jest szybkie zgłoszenie zdarzenia do Straży Pożarnej.

Można samodzielnie podejmować działania gaśnicze przy użyciu gaśnicy z zachowaniem priorytetu bezpieczeństwa własnego. W przypadku takich działań należy pamiętać aby  dotyczyły one początkowej fazy pożaru. Należy także ograniczać dostęp powietrza w komorze silnika przez nie otwieranie klapy komory silnika do pozycji całkowicie otwartej .

Opracowanie: st. kpt. Damian Chmura, KP PSP w Wieliczce

Zdjęcia: JRG Wieliczka

KP PSP w Wieliczce

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu wielicka.tv. Tarnowskie Media Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie (33-101) przy ul. Cypriana Kamila Norwida 18 jest Administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe