Dobiegają końca prace związane z przebudową ulicy Pasternik w Wieliczce

  • 14.09.2021, 10:38
  • UM Wieliczka
Dobiegają końca prace związane z przebudową ulicy Pasternik w Wieliczce
Przebudowa ulicy Pasternik prowadzona jest równolegle z przebudową ulicy Szpitalnej w ramach programu Funduszu Dróg Samorządowych. Szacowany koszt realizacji zadania 2 342 194 zł. (w tym dotacja FDS - 1 128 089,00).

Zakres inwestycji: rozbudowa ul. Pasternik o szer. 3,5 m i nawierzchnię z kostki brukowej wraz z dwoma poszerzeniami w postaci mijanek do szerokości 5,0 m, budowę placu do zawracania, budowę oświetlenia.
- W tym roku kończymy przebudowę ulic Szpitalnej i Pasternik. Przypomnę, że również w ramach programu FDS kilka miesięcy wcześniej przebudowaliśmy drogi gminne w Janowicach, w Sierczy oraz w Czarnochowicach (Wąwóz). Każdego roku staramy się pozyskiwać środki zewnętrzne na przebudowę dróg w Wieliczce i okolicznych miejscowościach - podkreśla burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

UM Wieliczka

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu wielicka.tv. Tarnowskie Media Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie (33-101) przy ul. Cypriana Kamila Norwida 18 jest Administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe