Pożar w miejscowości Wola Zabierzowska

  • 09.09.2021, 15:25 (aktualizacja 09.09.2021, 15:34)
  • KPP SP Wieliczka
Pożar w miejscowości Wola Zabierzowska fot. OSP Wola Zabierzowska
W dniu 8 września o godzinie 13:21 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że pożarem objęte jest poddasze oraz przybudówka budynku. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody.

Po wstępnym stłumieniu płomieni do środka weszła rota ratownicza celem przeszukania obiektu pod kątem osób poszkodowanych, znaleziono i zabezpieczono 3 psy znajdujące się w budynku. Na szczęście domownicy w chwili pożaru znajdowali się poza miejscem zamieszkania. Po stłumieniu płomieni przystąpiono do skrupulatnej rozbiórki nadpalonych elementów konstrukcji poszycia dachu oraz poddasza i przelewaniu wodą.

W celu dotarcia do źródła ognia niezbędne było wykonanie rozbiórki części poddasza. W działaniach brało udział JRG Wieliczka, OSP Niepołomice, OSP Wola Batorska, OSP Zabierzów Bocheński, OSP Wola Zabierzowska oraz Policja.

Ze względu na charakter oraz dynamikę zdarzenia na miejsce zadysponowano także grupę operacyjną w składzie: zastępca dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej asp. sztab. Paweł Czapla oraz starszy specjalista wydziału ds. operacyjno-szkoleniowych st. kpt. Robert Ulman.

Dziękujemy wszystkim jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych biorącym udział w zdarzeniu za gotowość operacyjną i szybką interwencję !

Opracowanie: st. kpt. Robert Ulman

KPP SP Wieliczka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu wielicka.tv. Tarnowskie Media Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie (33-101) przy ul. Cypriana Kamila Norwida 18 jest Administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe