Tymczasowy areszt dla sprawców pobicia ze skutkiem śmiertelnym

  • 24.08.2021, 14:04
  • KPP Wieliczka
Tymczasowy areszt dla sprawców pobicia ze skutkiem śmiertelnym
Policjanci kryminalni ustali i zatrzymali sprawców pobicia ze skutkiem śmiertelnym 46-letniego mężczyzny. Do zdarzenia tego doszło pod koniec lipca w Chełmie. Okazali się nimi trzej mieszkańcy powiatu chełmskiego w wieku od 18 do 20 lat. Jeden z nich przebywał terenie województwa małopolskiego. Wszyscy zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty. Następnie sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Do zdarzenia doszło nocą w ostatnich dniach lipca w centrum Chełma. 46-letni mężczyzna, który wraz z żoną wracał do domu został zaatakowany i pobity przez nieustalone osoby. Z obrażeniami ciała karetką pogotowia przetransportowany został do szpitala, gdzie po kilku dniach zmarł.

Policjanci kryminalni, którzy zajmowali się tą sprawą ustalili i zatrzymali w ubiegłym tygodniu sprawców. Okazali się nimi trzej mieszkańcy powiatu chełmskiego w wieku od 18 do 20 lat. Dwaj starsi zatrzymani zostali w miejscu zamieszkania. Z kolei młodszy przebywał na terenie województwa małopolskiego i zatrzymany został przy współpracy z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce.

Wszyscy zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty. Sąd Rejonowy w Chełmie zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego pobicie, którego następstwem jest śmierć człowieka zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

komisarz Ewa Czyż

KPP Wieliczka

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu wielicka.tv. Tarnowskie Media Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie (33-101) przy ul. Cypriana Kamila Norwida 18 jest Administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe