Przywłaszczył znaleziony portfel wraz z dokumentami oraz gotówką. Został zatrzymany przez niepołomickich kryminalnych.

  • 07.07.2020, 11:06
  • KPP Wieliczka
Przywłaszczył znaleziony portfel wraz z dokumentami oraz gotówką. Został zatrzymany przez niepołomickich kryminalnych.

Dyżurny Komisariatu Policji w Niepołomicach otrzymał zgłoszenie o przywłaszczeniu zagubionego portfela z zawartością dokumentów i pieniędzy. Kryminalni zatrzymali 19 -letniego sprawcę przestępstwa oraz odzyskali przywłaszczone mienie.

29 czerwca br. dyżurny Komisariatu Policji w Niepołomicach otrzymał zgłoszenie o przywłaszczeniu zgubionego portfela z zawartością dokumentów i pieniędzy. Policjanci referatu kryminalnego, bezpośrednio po przyjęciu zawiadomienia zabezpieczyli monitoring z miejsca, gdzie pokrzywdzonemu wypadł portfel.  Podczas przeglądania  zapisu monitoringu ze sklepu, przy którym pokrzywdzony zgubił portfel, na nagraniu zauważyli kierowcę pojazdu, który sięga po nie swoją rzecz. Funkcjonariusze, po numerze rejestracyjnym  ustalili właściciela pojazdu i niezwłocznie udali się pod jego adres zamieszkania. Na miejscu mundurowi  zastali 19-latka i podczas przeszukania pomieszczeń natrafili na banknoty w ilości i nominałach wskazanych przez pokrzywdzonego. Mężczyzna przyznał, że są to pieniądze, które znajdowały się w portfelu który znalazł.

Policjanci ustalili, że portfel wraz z dokumentami został wyrzucony przez sprawcę do studzienki kanalizacyjnej  na terenie Niepołomic. Funkcjonariusze udali się we wskazane miejsce, gdzie w studzience kanalizacyjnej rzeczywiście natrafiono na pływający portfel. Policjanci wyłowili go, a w środku znaleźli  dowód osobisty i prawo jazdy.

Odzyskane rzeczy wróciły do pokrzywdzonego. Sprawca będzie odpowiadał za przywłaszczenie znalezionego mienia  oraz ukrycie dokumentów, którymi nie miał prawa rozporządzać. Za te przestępstwa grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Wieliczka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu wielicka.tv. Tarnowskie Media Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie (33-101) przy ul. Cypriana Kamila Norwida 18 jest Administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe