Krzysztof Kołodziejczyk wyróżniony nagrodą Amicus Hominum w kategorii działalność filantropijna

  • 21.06.2021, 09:35
  • Powiat bocheński
Krzysztof Kołodziejczyk wyróżniony nagrodą Amicus Hominum w kategorii…

Województwo Małopolskie od lat nagradza osoby prywatne, które działają na rzecz dobra innych i swoją bezinteresowną aktywnością wspierają drugiego człowieka. Nagroda promuje ideę wolontariatu i ma charakter honorowy. W tym roku wśród nagrodzonych znalazł się Wiśniczanin, były Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Bochni Krzysztof Kołodziejczyk.

 

Nagrodę otrzymał w podziękowaniu za wieloletnią działalność dobroczynną na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Za niezwykle życzliwą pomoc niesioną ubogim oraz samotnym poprzez organizację corocznych spotkań wigilijnych. Za włączanie się w liczne akcje charytatywne na rzecz dzieci i młodzieży z rodzin w trudnej sytuacji materialnej, a także wspieranie wielu inicjatyw ważnych dla lokalnej społeczności — możemy przeczytać w uzasadnieniu

Przypomnijmy:

Krzysztof Kołodziejczyk to wiśnicki przedsiębiorca, był Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Bochni, radny powiatowy trzech kadencji od 2006 roku do 2018 reprezentując mieszkańców Miasta i Gminy Nowy Wiśnicz. Będąc powiatowym radnym przekazywał co miesięcznie swoją dietę m.in. podopiecznym Warsztatów Terapii Zajęciowych, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bochni, dla dzieciaków z domu dziecka, wspierał kluby sportowe, parafie, lokalne stowarzyszenia czy ochotnicze straże pożarne i wiele, wiele innych. Od 2006 roku organizuje bardzo popularne i wyczekiwane bale karnawałowe dla osób z niepełnosprawnościami nie tylko z Bocheńszczyzny ale i całej Małopolski.

W imieniu samorządu Powiatu Bocheńskiego składamy Panu Krzysztofowi Kołodziejczykowi gratulacje i podziękowania za wielkie serce, otwartość i zaangażowanie na rzecz pomocy osobom najbardziej potrzebującym.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Powiat bocheński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu wielicka.tv. Tarnowskie Media Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie (33-101) przy ul. Cypriana Kamila Norwida 18 jest Administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe