Wieliczka i Bochnia — dwa miasta silnie związane z solnym dziedzictwem Małopolski — rozpoczynają nowy etap współpracy. 18 czerwca 2026 roku w Bochni podpisano porozumienie pomiędzy Gminą Wieliczka a Kopalnią Soli Bochnia Sp. z o.o. dotyczące współpracy w ramach programu „Wielicka Karta Mieszkańca”.