W Woli Batorskiej odbyło się ważne spotkanie strażaków ochotników, podsumowujące pracę miejscowej jednostki w ostatnim roku oraz w 5 letniej kadencji jej zarządu. Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze było okazją do wyboru nowych władz, wręczenia odznaczeń i złożenia podziękowań dla druhów, za działalność ochotniczej straży na najwyższym poziomie. Podczas wydarzenia Samorząd Województwa Małopolskiego reprezentował marszałek Łukasz Smółka.
Miałem zaszczyt uczestniczyć w Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Batorskiej. Była to okazja do podsumowania niezwykle intensywnego roku oraz całej, pięcioletniej kadencji działalności jednostki. Wręczono medale, odznaki i podziękowania dla druhów oraz wszystkich osób wspierających OSP – ludzi, bez których zaangażowania i pracy tak wysoki poziom funkcjonowania jednostki nie byłby możliwy. OSP Wola Batorska to jednostka wyjątkowa – wyróżniająca się w skali całego województwa liczbą wyjazdów do akcji. To najlepiej pokazuje, jak ważną rolę odgrywacie w systemie bezpieczeństwa regionu. Chcę z całego serca podziękować zarządowi oraz wszystkim Druhom Strażakom Ochotnikom za codzienną gotowość do niesienia pomocy. Za odwagę, poświęcenie i służbę, w której niejednokrotnie narażacie swoje zdrowie i życie dla dobra innych. Gratuluję wyboru nowych władz i życzę kolejnej kadencji pełnej sukcesów, satysfakcji oraz bezpiecznych powrotów z każdej akcji. Dziękuję za Waszą służbę – podkreśla marszałek Łukasz Smółka.
Gośćmi spotkania byli też m.in. Poseł na Sejm RP Urszula Rusecka, przedstawiciele lokalnych samorządów, a także liczne delegacje Państwowej Straży Pożarnej.
Pierwsze dokumenty potwierdzające istnienie Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Batorskiej wskazują na rok 1898. Jednostka działa w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i dysponuje obecnie specjalistycznym wyposażeniem oraz nowoczesną infrastrukturą, która znacząco poprawia warunki pracy strażaków ochotników oraz efektywność działań tej jednostki.
Bierze udział w licznych akcjach ratowniczych na terenie regionu i poza nim. W 2022 roku strażacy ustawili w Olkuszu specjalne miasteczko namiotowe dla uchodźców z Ukrainy, a w 2024 roku pomagali powodzianom na Dolnym Śląsku.




































Napisz komentarz
Komentarze