Przypomnijmy, że w urządzenia AED będą także wyposażone wszystkie zamówione przez MPK nowe tramwaje produkowane przez firmę PESA Bydgoszcz SA, które dotrą do Krakowa w latach 2028–2029 (podpisane do tej pory umowy realizacyjne obejmują dostawy 65 wagonów).
Warto wiedzieć, że te urządzenia ratujące życie są już dostępne w każdej z pięciu zajezdni MPK oraz ośmiu radiowozach inspektorów ruchu. Urządzenia AED znajdują się także m.in. na przystanku „Dworzec Główny Tunel” w obu kierunkach, na pętlach „Krowodrza Górka P+R”, „Czerwone Maki P+R” oraz na dworcu autobusowym w Czyżynach.
Montaż defibrylatorów w tramwajach to kolejne działanie, którego celem jest stałe podnoszenie bezpieczeństwa pasażerów. Od wielu lat pracownicy krakowskiego przewoźnika są szkoleni z udzielania pierwszej pomocy. Ich umiejętności wielokrotnie weryfikowało życie, gdy ruszali z pomocą drugiemu człowiekowi, prowadząc skuteczną resuscytację.




































Napisz komentarz
Komentarze