Już od 10 do 12 kwietnia Małopolska ponownie stanie się miejscem spotkania ludzi ciekawych świata, pasjonatów podróży i inspirujących historii z najdalszych zakątków świata. Małopolski Festiwal Podróżniczy 50°N to trzy dni pełne spotkań, opowieści
i emocji, które co roku przyciągają publiczność spragnioną prawdziwych przygód i autentycznych doświadczeń.
Tegoroczna edycja festiwalu rozpocznie się 10 kwietnia Prologiem wydarzenia w Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni. Część główna wydarzenia 11 i 12 kwietnia odbędzie się w wyjątkowej przestrzeni Zamku Królewskiego w Niepołomicach, gdzie festiwalowa scena należeć będzie do niezwykłych osobistości świata podróży.
Gwiazdy podróżniczej sceny
Podczas festiwalu nie zabraknie inspirujących prelekcji i spotkań z zaproszonymi gośćmi, wśród których w tym roku znaleźli się m.in. Robert Korzeniowski, Rafał Sonik, Zuzanna Puchalska czy Magdalena Jończyk. W najbliższych dniach na stronie internetowej Festiwalu https://50n.pl opublikowany zostanie pełny program oraz lista zaproszonych gości, którzy jak co roku zagwarantują solidną dawkę inspiracji, wiedzy i emocji. Aktualności nt. 50N można znaleźć również w serwisie Facebook https://www.facebook.com/50NFestiwal.
Wielka Lekcja Geografii – przewidywana rekordowa frekwencja
Festiwalowi od pierwszej edycji, towarzyszy wyjątkowe wydarzenie edukacyjne pn. Wielka Lekcja Geografii. W tym roku odbędzie się ona po raz pierwszy w 3 małopolskich miastach – Wieliczce, Bochni oraz Niepołomicach – w dniach 9 i 10 kwietnia. To wyjątkowe spotkanie z podróżnikami dla uczniów z małopolskich szkół pozwoli inspirować się grupie ok. 1500 młodych ludzi, którzy wyruszą we wspólną podróż przez kontynenty, kultury i krajobrazy. Będzie to jednocześnie inspirujący wstęp do festiwalowych emocji.
Festiwal 50°N od sześciu lat łączy ludzi, których napędza pasja odkrywania i bycia aktywnym. Kwietniowe dni będą wypełnione podróżami, wiedzą i inspiracjami, dlatego warto zarezerwować ten termin w kalendarzu i spędzić go w Bochni oraz na Zamku Królewskim w Niepołomiczch.
Partnerem Głównym Festiwalu jest Województwo Małopolskie. Organizatorem –Stowarzyszenie PRO-TUR, a współorganizatorem Miasto i Gmina Niepołomice, zaś Partnerami Organizacyjnymi – Zamek Królewski w Niepołomicach oraz Miasto Bochnia. Partnerami Złotymi Festiwalu są w tym roku Powiat Wielicki oraz Grupa Luzar.









































Napisz komentarz
Komentarze