Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 8 czerwca 2026 17:02
Reklama

Uroczyste obchody 50-lecia OSP Łazy

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Łazach świętowała jubileusz 50-lecia swojej działalności. To wyjątkowe wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Starosty Bocheńskiego i przy wsparciu Powiatu Bocheńskiego.
  • Źródło: Powiat Bocheński
Uroczyste obchody 50-lecia OSP Łazy

Źródło: Powiat Bocheński

Uroczysta msza św. w intencji strażaków, odprawiona w sobotę na placu przy remizie OSP, zainaugurowała obchody 50-lecia OSP w Łazach. Po niej odbył się uroczysty apel, podczas którego w okolicznościowych przemówieniach podkreślano rolę i zasługi jednostki na rzecz lokalnej społeczności.

Po części oficjalnej uczestnicy świętowania mogli wziąć udział w całodniowych atrakcjach przygotowanych na placu przy remizie. Na scenie wystąpili m.in. Orkiestra Dęta Okulice, grupa taneczna oraz Kapela Ludowa Brzeźniczanie. 
Dla najmłodszych oraz rodzin przygotowano liczne atrakcje, w tym konkursy z nagrodami, gry terenowe, darmowe dmuchańce i strefę gastronomiczną.

Jubileusz 50-lecia OSP Łazy był nie tylko okazją do świętowania, ale również do podziękowań dla wszystkich Druhen i Druhów, którzy przez lata tworzyli i rozwijali tę jednostkę.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Polityczne zwarcie w Bochni. Radni odpowiadają burmistrz: „Mieszkańcy są wprowadzani w błąd” Narasta konflikt między burmistrz Magdaleną Łacną a większością Rady Miasta. Po tym, jak burmistrz zarzuciła części radnych blokowanie ważnych uchwał i prowadzenie „brudnej polityki”, grupa 13 radnych opublikowała własne stanowisko. Ich zdaniem mieszkańcy otrzymali niepełny obraz sytuacji, a spór dotyczy nie samego rozwoju miasta, lecz sposobu przygotowania projektów uchwał i wydatkowania publicznych pieniędzy. Data dodania artykułu: 08.06.2026 10:34Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0 Polityczne zwarcie w Bochni. Radni odpowiadają burmistrz: „Mieszkańcy są wprowadzani w błąd” Nowe pomieszczenia w Szkole Podstawowej w Podłężu. Gmina inwestuje w oświatę Zakończyły się kolejne prace remontowe w Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu. W budynku powstały trzy nowe pomieszczenia przeznaczone do prowadzenia zajęć indywidualnych z uczniami. Inwestycja zrealizowana została przez Gminę Niepołomice we współpracy ze spółką Infrastruktura Niepołomice. Data dodania artykułu: 08.06.2026 08:35Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0 Nowe pomieszczenia w Szkole Podstawowej w Podłężu. Gmina inwestuje w oświatę Konie, elegancja i tradycja – Niepołomice przez weekend żyły powożeniem Przez cały miniony weekend Niepołomice zamieniły się w scenę rodem z XIX-wiecznej Europy. Piękne zaprzęgi, elegancko ubrani powożący, rasowe konie i atmosfera dawnych dworskich tradycji – to wszystko złożyło się na wyjątkowe widowisko, jakim był V Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia CIAT. Wydarzenie przyciągnęło tłumy widzów i uczestników, a Niepołomice po raz kolejny udowodniły, że są prawdziwą stolicą tej szlachetnej dyscypliny w Polsce. Data dodania artykułu: 07.06.2026 20:35Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0 Konie, elegancja i tradycja – Niepołomice przez weekend żyły powożeniem
Reklama
Reklama
Reklamahostovita.pl

Temperatura: 24°C Miasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 4 km/h

Reklama
Reklamahostovita.pl
Reklama
Reklama
Reklama