Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 30 kwietnia 2025 15:41
Reklama
Reklama
Reklama

Pożegnanie insp. Piotra Morajki z małopolskim garnizonem Policji

27 listopada 2024 r. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste pożegnanie insp. Piotra Morajki, dotychczasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. Podczas dzisiejszej ceremonii nadinsp. Marek Boroń Komendant Główny Policji wprowadził na stanowisko nowego szefa małopolskich policjantów insp. Artura Bednarka, dotychczas będącego I Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.
  • Źródło: KPP Wieliczce
Pożegnanie insp. Piotra Morajki z małopolskim garnizonem Policji

W uroczystości wzięli udział: Ryszard Śmiałek II Wicewojewoda Małopolski, Lucyna Gajda Dyrektor Generalny Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, Dyrektor Biura Wojewody Monika Kolasa , Jakub Kosek Przewodniczący Rady Miasta Krakowa,  gen. bryg. SG Adam Jopek Komendant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu, bryg. mgr inż. Przemysław Przęczek Małopolski Komendant Wojewódzki PSP, nadbryg. Piotr Filipek Komendant Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej, płk. Marcin Siudziński Dowódca 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Krzysztof Strelau Szef Ochrony Zamku Królewskiego, Małgorzata Marcińska Prezes Zarządu ARENA S.A., ppłk. Krzysztof Ciupek Szef Wydziału Mobilizacji V Szpital Wojskowy, Łukasz Strutyński Prezes Zarządu Kraków AIRPORT, Krzysztof Dyrkacz Dyrektor MPK, Grażyna Tęczar Prezes Krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939, podinsp. Grzegorz Gubała Przewodniczący Zarządu Woj. NSZZ Policjantów oraz ks. kanonik Łukasz Michalczewski rzymskokatolicki kapelan Małopolskiej Policji i ks. mitrat Andrzej Grycz prawosławny kapelan Małopolskiej Policji. W zbiórce  uczestniczyli również komendanci  miejscy i powiatowi małopolskiego garnizonu i kadra  kierownicza Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz odegranie hymnu Rzeczpospolitej Polskiej.  Następnie naczelnik Wydziału Kadr KWP w Krakowie odczytała laudację dotyczącą  insp. Piotra  Morajki oraz decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji odwołującą  go ze stanowiska Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie.
W następnej kolejności naczelnik przedstawiła laudację dotyczącą insp. Artura Bednarka oraz rozkaz personalny Komendanta Głównego Policji o powierzeniu mu od 27 listopada 2024 r. obowiązków na stanowisku Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie.
Następnie odbyła się ceremonia  pożegnania i powitania  ze sztandarem Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Zdający obowiązki komendanta wojewódzkiego insp. Piotr Morajko pożegnał się ze sztandarem, natomiast ze sztandarem przywitał się obejmujący to stanowisko insp. Artur Bednarek.   
Komendant Główny Policji  nadinsp. Marek Boroń w swoim wystąpieniu przedstawił zgromadzonym dokonania zawodowe nowego szefa małopolskich policjantów, insp. Artura Bednarka jednocześnie życząc mu sukcesów i satysfakcji na dalszej drodze zawodowej. Skierował też słowa do komendantów i naczelników garnizonu małopolskiego prosząc o wsparcie dla nowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie.  
Nadinsp. Marek Boroń podziękował insp. Piotrowi Morajce za dotychczasową służbę na rzecz garnizonu małopolskiego oraz  za trud pracy jaki włożył w utrzymanie bezpieczeństwa w Małopolsce.
Następnie głos zabrał insp. Piotr Morajko, który  podkreślił jak dużym zaszczytem było prowadzenie małopolskiego garnizonu. Podziękował za współpracę swoim zastępcom oraz wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym doceniając ich zaangażowanie i profesjonalizm.
W swoim przemówieniu podziękował także panu Wojewodzie małopolskiemu za wsparcie, które otrzymał podczas pracy.
Słowa podziękowania za udaną współpracę oraz za wsparcie finansowe skierował również do Marszałka Województwa Małopolskiego a także Prezydenta Miasta Krakowa.  Odniósł się również do doskonałej współpracy z prokuraturą i innymi służbami oraz instytucjami, która pozwoliła na uzyskanie bardzo dobrych wyników w zapewnieniu bezpieczeństwa w Małopolsce.

Kolejno głos zabrał insp. Artur Bednarek, obejmujący stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. Komendant zwrócił się do nadinsp. Marka Boronia dziękując za docenienie jego pracy i powierzenie mu kierowania garnizonem małopolskim. Podziękował „za to ogromne wyzwanie” i zapewnił, że będzie kontynuował pracę swojego poprzednika. Podziękował insp. Morajce za jego służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Małopolski. Na koniec zapewnił, że będzie ciężko pracował aby Policja małopolska nie ustawała w codziennym budowaniu poczucia bezpieczeństwa, zarówno wśród mieszkańców jak i odwiedzjących nasz rejon turystów.

Ceremonię zakończyło wystąpienie wicewojewody małopolskiego, który podziękował insp. Piotrowi Morajce za bardzo skuteczne dowodzenie garnizonem małopolskim oraz działania, które podejmował w trosce o bezpieczeństwo w naszym regionie. Wojewoda podkreślił znakomitą współpracę pomiędzy Policją a Urzędem Wojewódzkim i kolejny raz zaznaczył, że na „Małopolską Policję zawsze można liczyć”. Zapewnił też insp. Artura Bednarka o wsparciu, na jakie może liczyć ze strony Urzędu. Wojewoda życzył mu sukcesów w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom Małopolski.

Inspektor Artur Bednarek jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Pracę w Policji rozpoczął w 1991 roku w Lublińcu pełniąc służbę na podstawowych stanowiskach w pionie prewencji. W 1998 roku objął stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Herbach, a następnie w lutym 2000 roku stanowisko Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu. W czerwcu 2004 roku został Pierwszym Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Lublińcu, a w 2012 roku Komendantem Miejskim Policji w Częstochowie. Od 18 maja 2015 roku pełnił służbę na terenie województwa świętokrzyskiego jako Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach, nadzorując pion prewencji, a następnie pion logistyki. Od 16 sierpnia 2019r. został delegowany do pełnienia obowiązków Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, a od 26 lutego 2024 r. Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadzorującego pion logistyki.
27 listopada 2024 r. objął stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie .
Przyznane odznaczenia:
- Brązowy Krzyż Zasługi - 2000 r.
- Srebrny Krzyż Zasługi - 2005 r.
- Brązowa Odznaka „Zasłużony Policjant” - 2005 r.
- Srebrna Odznaka „Zasłużony Policjant” - 2006 r.
- Srebrny Medal za Długoletnią Służbę - 2010 r.
- Złota Odznaka „Zasłużony Policjant” - 2012 r.
- Medal „Pro Patria” - 2021 r.
- Srebrna Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Śląskiego - 2022 r.
- Odznaka Honorowa za Zasługi dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach - 2024 r.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Rozpoczęło się Triduum Paschalne w Kościele Katolickim Triduum Paschalne, znane również jako Triduum Wielkanocne, to najważniejszy okres liturgiczny w kalendarzu katolickim, upamiętniający mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Rozpoczyna się w Wielki Czwartek wieczorem od Mszy Wieczerzy Pańskiej, która upamiętnia ustanowienie Eucharystii i kapłaństwa. Następnie obchodzona jest Wielki Piątek, dzień męki i śmierci Chrystusa na krzyżu, kiedy to Kościół skupia się na refleksji i adoracji Krzyża, a liturgia tego dnia jest wyjątkowo uroczysta i pełna powagi. Wielka Sobota to czas ciszy i oczekiwania, kończący się w nocy Wigilią Paschalną, kiedy wierni celebrują zmartwychwstanie Chrystusa podczas uroczystej liturgii z poświęceniem ognia, wody i odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Triduum Paschalne kończy się w Niedzielę Wielkanocną, która jest najradośniejszym dniem w roku liturgicznym, świętem triumfu życia nad śmiercią.Data dodania artykułu: 17.04.2025 22:25Rozpoczęło się Triduum Paschalne w Kościele Katolickim Park św. Franciszka w Świniarach przejdzie rewitalizację Przy współpracy z Nadwiślańską Grupą Działania E.O. CENOMA Gmina Drwinia będzie mogła tchnąć nowe życie w park św. Franciszka w miejscowości Świniary. Utworzony ponad 20 lat temu park powstał dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów działającej tam wówczas szkoły.Data dodania artykułu: 22.04.2025 14:34Park św. Franciszka w Świniarach przejdzie rewitalizację Sobota dniem żałoby narodowej w związku z pogrzebem Papieża Franciszka Data dodania artykułu: 23.04.2025 15:49Sobota dniem żałoby narodowej w związku z pogrzebem Papieża Franciszka
Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 22°C Miasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 3 km/h

ReklamaAdvertisement
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: BogdanTreść komentarza: Bardzo miło że zostało uwzględnione twórczość Wiesłwa SiekierskiegoData dodania komentarza: 5.01.2024, 21:55Źródło komentarza: ŚMIERĆ i MIŁOŚĆ” w Wielickiej MediateceAutor komentarza: Bogdan MTreść komentarza: Bardzo miło że uwzględniliście Państwo twórczość Wiesława SiekierskiegoData dodania komentarza: 5.01.2024, 21:54Źródło komentarza: ŚMIERĆ i MIŁOŚĆ” w Wielickiej MediateceAutor komentarza: Krys34Treść komentarza: No sprawa już trafiła do prokuratury a Kwaśny miał przywłaszczyć 200 tys. Zł.Data dodania komentarza: 24.09.2023, 12:12Źródło komentarza: Ciesielczyk chce odwołania Kwaśnego z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej w Tarnowie po wybuchu afery na Uniwersytecie Ekonomicznym w KrakowieAutor komentarza: observeTreść komentarza: własnej ciąży - to sama sobie ją zrobiła ?Data dodania komentarza: 21.07.2023, 16:48Źródło komentarza: Oczekujemy od innych sił politycznych jasnej deklaracji, że prawo do przerywania ciąży będzie zagwarantowaneAutor komentarza: HajaTreść komentarza: Obwodnica oddana do użytku rok temu a TIRy jak jeździły tak jeżdżą pomimo zakazuData dodania komentarza: 7.03.2023, 20:00Źródło komentarza: Koniec z ciężarówkami jadącymi przez PodłężeAutor komentarza: Uzyskaj pożyczkę tutajTreść komentarza: Złóż wniosek o pomoc finansową tutaj z niskim oprocentowaniem 2%, aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się ze mną, korzystając z poniższych danych. https://en.wikipedia.org/wiki/Stefano_Pessina [email protected] WhatsApp: +48 732 104 284 Ciepłe powitanie Wiceprezes i Dyrektor Generalny, Walgreens Boots Alliance. Stefano PessinaData dodania komentarza: 1.06.2022, 11:27Źródło komentarza: Rozbudowa drogi powiatowej w Grajowie
ReklamaAdvertisement
ReklamaAdvertisement
Reklama