Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 grudnia 2025 22:48
Reklama
Reklama

Kolejne "zielone przystanki" w Wieliczce

W listopadzie zostaną zamontowane 2 wiaty przystankowe na przystanku autobusowym Koźmice Wielkie Centrum oraz na przystanku Wieliczka Różana!
  • Źródło: Wieliczka Oficjalny Portal Miasta
Kolejne "zielone przystanki" w Wieliczce

Źródło: Wieliczka Oficjalny Portal Miasta

W pierwszym etapie zostaną zamontowane dwie nowe wiaty przystankowe, które następnie obsadzone będą roślinnością. Przypomnijmy, że pierwszy zielony przystanek postawiony został przy Szkoła Podstawowa nr 2 w Wieliczce.

 

Idea "zielonych przystanków" polega na przebudowie istniejących lub budowie nowych przystanków z wykorzystaniem roślinności do ich aranżacji. Praktyka obejmuje nie tylko budowę odpowiednich wiat przystankowych, ale także zagospodarowanie roślinnością otoczenia przystanku.


Zielone przystanki posiadają wiele zalet, wśród których można wymienić efektywne zatrzymanie wody opadowej, obniżenie temperatury i łagodzenie mikroklimatu. Łagodzą również warunki termiczno-wilgotnościowe, przyczyniają się do poprawy komfortu cieplnego pasażerów oczekujących na transport, a także do poprawy warunków życia w mieście.


Zielony przystanek jest odpowiedzią na potrzebę zazielenienia miejskiej przestrzeni i poprawy warunków klimatycznych.

Miasto i Gmina Wieliczka

Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 0°C Miasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 4 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama