Nowe niskopodłogowe autobusy zasilą wojewódzki tabor Kolei Małopolskich. Przekazana we wtorek umowa opiewa na ponad 10,2 miliona złotych z funduszy europejskich, a projekt wpisuje się w działania w ramach Małopolskich Tarczy Humanitarnej. Autobusy w razie konieczności będą służyły do relokacji uchodźców wojennych z Ukrainy.
Koleje Małopolskie zakupią siedem nowych, hybrydowych autobusów, które na co dzień będą służyły mieszkańcom regionu, a w razie konieczności będą służyły do relokacji uchodźców wojennych z Ukrainy, ale także w innych kryzysowych sytuacjach
- mówi marszałek Małopolski Witold Kozłowski.
Przypomnijmy, że Małopolska Tarcza Humanitarna jest odpowiedzią na sytuację związaną z napływem uchodźców wojennych z Ukrainy. Łączny jej budżet to ok. 100 milionów złotych z budżetu województwa oraz funduszy europejskich.
Podczas wtorkowego wydarzenia przedstawiono także siatkę połączeń autobusowych Kolei Małopolskich. To przeszło 20 linii dowozowych obejmujących swoim zasięgiem cały region.
Koleje Małopolskie w ostatnich latach mocno się rozwinęły. Pasażerowie poruszają się nowoczesnymi pociągami. Powstało zaplecze kolejowe, rozwijane są także Autobusowe Linie Dojazdowe. Zainteresowanie tym projektem wśród samorządowców jest bardzo duże. Nowe autobusy – zakupione w ramach Małopolskiej Tarczy Humanitarnej - wyjadą na małopolskie drogi jeszcze w tym roku
- dodaje wicemarszałek Łukasz Smółka.










![Kończy się okres przejściowy w systemie kaucyjnym. Proces wdrożenia potrwa jeszcze wiele miesięcy [DEPESZA] Kończy się okres przejściowy w systemie kaucyjnym. Proces wdrożenia potrwa jeszcze wiele miesięcy [DEPESZA]](https://static2.wielicka.tv/data/articles/sm-16x9-konczy-sie-okres-przejsciowy-w-systemie-kaucyjnym-proces-wdrozenia-potrwa-jeszcze-wiele-miesiecy-d-1766500352.jpg)



























Napisz komentarz
Komentarze