3 grudnia ubr. patrol z gdowskiego komisariatu został wezwany do jednego z domów w Książnicach, gdzie w wyniku nieszczęśliwego wypadku siedmiomiesięczne dziecko doznało obrażeń i potrzebna była natychmiastowa pomoc medyczna. Ponieważ z każdą minutą stan dziecka się pogarszał, a zadysponowany zespół ratownictwa medycznego wyjeżdżał z Krakowa, funkcjonariusze po konsultacji z dyżurnym Komisariatu policji w Gdowie podjęli decyzję o przetransportowaniu radiowozem oznakowanym malucha oraz jego mamy do Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu, w którym uzyskał natychmiastowa pomoc medyczną.
12 kwietnia br.w Urzędzie Gminy Gdów z policjantami uczestniczącymi w interwencji: mł. asp. Bogdanem Florkiem, policjantem Zespołu Patrolowo Interwencyjnego Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Gdowie, asp. szt. Adamem Knapikiem- dyżurnym Zespołu Dyżurnych Komisariatu Policji w Gdowie oraz Komendantem Komisariatu Policji w Gdowie nadkom. Krzysztofem Mistarzem spotkał się Wójt gminy Gdów Zbigniew Wojas, zastępca Grzegorz Piętak oraz Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce mł. insp. Mirosław Strach.
Podziękowanie oraz medale Gminy Gdów za natychmiastową gotowość do reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia wręczył policjantom Wójt Gminy Gdów, dziękując za szybką decyzję i pomoc, która ocaliła zdrowie i życie dziecka. Gratulacje i słowa uznania za profesjonalizm i wzorową postawę przekazał również Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce mł. insp. Mirosław Strach.

















![Kończy się okres przejściowy w systemie kaucyjnym. Proces wdrożenia potrwa jeszcze wiele miesięcy [DEPESZA] Kończy się okres przejściowy w systemie kaucyjnym. Proces wdrożenia potrwa jeszcze wiele miesięcy [DEPESZA]](https://static2.wielicka.tv/data/articles/sm-16x9-konczy-sie-okres-przejsciowy-w-systemie-kaucyjnym-proces-wdrozenia-potrwa-jeszcze-wiele-miesiecy-d-1766500352.jpg)



























Napisz komentarz
Komentarze