Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 grudnia 2025 07:14
Reklama
Reklama

Niewybuch w Bogucicach

28 grudnia br. w miejscowości Bogucice podczas prowadzonych prac ziemnych, 49-letni mieszkaniec odnalazł przedmiot przypominający niewybuch. Skierowany na miejsce funkcjonariusz grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego potwierdził, że jest to pocisk artyleryjski z okresu II wojny światowej. Niewybuch został zabezpieczony i usunięty.
Niewybuch w Bogucicach

W środę (tj. 28 grudnia br.) do Komendy Powiatowej Policji w Bochni wpłynęło zawiadomienie z Bogucic. Tuż po godzinie 15, 49-letni mieszkaniec tej miejscowości poinformował oficera dyżurnego, że podczas prowadzonych prac ziemnych odnalazł przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce został skierowany policyjny patrol wraz z funkcjonariuszem grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który potwierdził, że to niewybuch mający 50 cm długości i 15 cm średnicy to pocisk artyleryjski z okresu II wojny światowej. Oficer dyżurny informację o odnalezionym przedmiocie i konieczności jego usunięcia przekazał Jednostce Wojskowej w Krakowie. Do chwili przyjazdu patrolu saperów, miejsce odnalezienia pocisku zostało zabezpieczone przed dostępem osób postronnych przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

Pamiętajmy, że niewłaściwe obchodzenie się z niewybuchem tj. dotykanie, rozkręcanie, przenoszenie w inne miejsce czy rzucanie jest realnym niebezpieczeństwem. Niezachowanie właściwych środków bezpieczeństwa może doprowadzić do utraty zdrowia lub życia. Nigdy nie pozbywajmy się takich przedmiotów we własnym zakresie. Jeśli mamy podejrzenie, że znaleziony przedmiot może być niewybuchem należy niezwłocznie w sposób wyraźny oznaczyć miejsce znalezienia przedmiotu, zabezpieczyć je przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie przekazać informację o znalezisku Policji.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 2°C Miasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1024 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama