Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 grudnia 2025 18:00
Reklama
Reklama

Wigilia dla mieszkańców Wieliczki

Wyjątkową świąteczną atmosferę, przepełnioną zapachem wigilijnych potraw, rozśpiewaną kolędami poczuliśmy podczas Wigilii na Rynku Górnym w Wieliczce, która odbyła się 18 grudnia. Spotkanie uświetniła swoim występem solistka Opery Krakowskiej – Katarzyna Oleś-Blacha wraz z Adrianem Domareckim oraz Martą Mołodyńską-Wheeler. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania z udziałem Scholi Hosanna.
  • Źródło: Wieliczka Oficjalny Portal
Wigilia dla mieszkańców Wieliczki

Źródło: Wieliczka Oficjalny Portal

Jak co roku degustacje potraw wigilijnych przygotowały Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Gorzkowa, Brzegów, Janowic, Mietniowa, Grabia, Chorągwicy, Podstolic, Kokotowa oraz Sułkowa.

 

Podczas świątecznego spotkania odbyła się taże akcja charytatywna Zespołu Parafialnego „Caritas”, “CHOINKA Z KLASĄ” czyli prezentacja drzewek świątecznych dekorowanych przez szkoły i przedszkola oraz wręczenie nagród w konkursie plastycznym EKO CHOINKA.

 

Tradycyjnie życzenia wszystkim mieszkańcom złożył Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł wraz z proboszczem parafii św. Klemensa ks. Wojciechem Olszowskim.

 

Dziękujemy obecność i wspólne kolędowanie.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 3°C Miasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama