Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 2 lutego 2026 08:29
Reklama
Reklama

Bochnia. Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Pikułą

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Pikułą połączone z promocją jego nowej książki „Limbajki czyli wiersze i limeryki dla dzieci”, 13 grudnia 2022 r, godz. 17.30, sala klubu Biblioteki.
  • Źródło: Powiat Bocheński
Bochnia. Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Pikułą

Źródło: Powiat Bocheński

Autor po raz kolejny będzie gościł w Bibliotece. W 2020 r. promował tu swój debiutancki zbiór poezji „Zebrałem się w tomik”, rok później wraz z Mateuszem Koprowskim wydał tomik satyryczny „Dwa waria(n)ty, czyli limeryczno-epistolograficzną wymianę myśli miedzy Mateuszem K. a Zbigniewem P.”. Teraz przyszedł czas na twórczość dla najmłodszych, którą opublikował pod tytułem „Limbajki czyli wiersze i limeryki dla dzieci”.

Zbigniew Pikuła, mieszkaniec podbocheńskich Majkowic, urodzony w Bochni, absolwent bocheńskiego Technikum Mechanicznego, udowadnia, że życie na emeryturze może być twórcze. Swoje pierwsze wiersze napisał będąc uczniem Technikum. Później na wiele lat zarzucił pisanie by wrócić do niego po latach. Tworzy głównie wiersze klasyczne, zarówno liryczne jak i satyryczne. Pisze również fraszki, limeryki i humoreski. Bawi się słowem ujmując go w różne formy literackie: pantum, onamudaje, akwarymki … Współorganizuje wiele imprez kulturalno–środowiskowych. Chętnie gra na gitarze i śpiewa również własne teksty. Swoje wiersze wysyła na konkursy. Został nagrodzony w ponad dwudziestu ogólnopolskich konkursach literackich. W kilkunastu zajmował czołowe miejsca, a trzykrotnie był laureatem pierwszej nagrody.

Partnerami wydawnictwa książki „Limbajki czyli wiersze i limeryki dla dzieci”,  są: firma MARKA sp. z o.o. prowadząca centra materiałów budowlanych PSB, markety PSB Mrówka, markety PSB Profi w Bochni, Nowym Wiśniczu oraz Krakowie.

Podczas spotkania będzie można zakupić promowaną książkę i zdobyć autograf autora. Biblioteka zaprasza wszystkich zainteresowanych, tych najmłodszych i nieco starszych lecz młodych duchem.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Potrzebne 1,5 miliona złotych na ratowanie zdrowia Gabrysia z Sadkowej Góry Gabryś choruje na zespół Rasmussen, rzadką i ciężką chorobę neurologiczną. Dotyka ona głównie dzieci, ale może wystąpić także u młodzieży i dorosłych. Charakteryzuje się częstymi napadami padaczkowymi, które są trudne do opanowania i zwykle występują po jednej stronie ciała. Dodatkowo pacjenci mogą doświadczać postępującego niedowładu po stronie przeciwnej do miejsca zapalenia w mózgu, zaburzeń mowy oraz innych deficytów neurologicznych. Choroba prowadzi do stopniowego zaniku dotkniętej półkuli mózgu. Przyczyna zespołu Rasmussen pozostaje nieznana, jednak podejrzewa się, że jest związana z procesem zapalnym o podłożu immunologicznym, potencjalnie wywołanym infekcją wirusową lub reakcją autoimmunologiczną. Diagnoza wymaga szczegółowej diagnostyki neurologicznej, w tym badań MRI i EEG. Leczenie obejmuje intensywną terapię immunomodulacyjną, a w najcięższych przypadkach może być konieczna hemisferektomia.Data dodania artykułu: 01.02.2026 19:25Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 1Potrzebne 1,5 miliona złotych na ratowanie zdrowia Gabrysia z Sadkowej Góry Dwa granaty w miejskiej hali lodowej, tam codziennie byli ludzie! 29 stycznia br., podczas prowadzonych prac budowlanych w budynku Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu, doszło do ujawnienia dwóch granatów typu F1. Niebezpieczne przedmioty zostały znalezione w trakcie demontażu szybu wentylacyjnego.Data dodania artykułu: 01.02.2026 09:51Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0Dwa granaty w miejskiej hali lodowej, tam codziennie byli ludzie! Policjanci z Limanowej zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do myjni samochodowej Dzięki skrupulatnej pracy operacyjnej policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Limanowej wytypowano i zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do automatów znajdujących się na myjni samoobsługowej na terenie powiatu limanowskiego. Do zdarzenia doszło w styczniu br.Data dodania artykułu: 01.02.2026 09:39Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0Policjanci z Limanowej zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do myjni samochodowej
Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: -11°C Miasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama