Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 grudnia 2025 02:48
Reklama
Reklama

Gdów. Odszedł Andrzej Sobotta - Modelarz, konstruktor, wychowawca wielu pokoleń młodzieży

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci pana Andrzeja Sobotty, który 2 grudnia nagle odszedł. Pan Andrzej od 2017 roku prowadził Pracownię Modelarską działającą przy Centrum Kultury w Gdowie, miejscu które bardzo sobie upodobał. To z jego inicjatywy po raz pierwszy w Gdowie odbyły się Zawody Szybowców Halowych F1N.
  • Źródło: Centrum Kultury w Gdowie
Gdów. Odszedł Andrzej Sobotta - Modelarz, konstruktor, wychowawca wielu pokoleń młodzieży

Źródło: Centrum Kultury w Gdowie

Modelarstwo daje więc szeroką wiedzę politechniczną. To także przedszkole do „dużego lotnictwa”; najlepsi piloci to ci, którzy przeszli przez modelarstwo, bo poznali wszystkie tajniki latania - opowiadał Andrzej Sobotta.

Dla Pana Andrzeja modelarstwo to pasja, której poświęcił prawie całe życie. Robieniem modeli zainteresował się już w piątej klasie szkoły podstawowej. Przez 25 lat był szefem modelarstwa w Aeroklubie Krakowskim, gdzie zajmował się modelami sportowymi. Potem, przez 20 lat był instruktorem w Nowohuckim Centrum Kultury. Brał udział w wielu zawodach.

Do tej pory jestem wierny swojemu hobby i przekazuję wiedzę następnym pokoleniom – mówił Pan Andrzej.

Więcej o panu Andrzeju pisał Dziennik Polski - KLIKNIJ TUTAJ.

Ostatnie pożegnanie pana Andrzeja odbędzie się w czwartek 8 grudnia w kaplicy na cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Nabożeństwo żałobne rozpocznie się o godz. 11:40.

Pan Andrzej pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

Rodzinie oraz znajomym Ś. P. Andrzeja Sobotty składamy wyrazy głębokiego współczucia.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 4°C Miasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 1 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama