Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 18 marca 2026 03:14
Reklama
Reklama

Weszli do mieszkania, znaleźli ciało kobiety. Głowa leżała obok

Poznań, Lusowo (woj. wielkopolskie). Policja wyjaśnia okoliczności śmierci 71-letniej kobiety, której ciało zostało znalezione w mieszkaniu w Lusowie w Wielkopolsce. - Od momentu śmierci do znalezienia zwłok minęło kilka dni. Głowa była oddzielona od szyi - przekazuje Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. Śledczy czekają na wyniki pracy specjalistów z zakresu medycyny sądowej.
Weszli do mieszkania, znaleźli ciało kobiety. Głowa leżała obok

 

Policjanci w towarzystwie strażaków pojawili się we wtorek wieczorem pod drzwiami jednego z mieszkań w Lusowie. Mieli informację, że w środku można znajdować się 71-letnia kobieta, która od dłuższego czasu nie daje znaku życia. W lokalu znaleziono jej ciało. Jak przekazuje rzecznik wielkopolskiej policji młodszy inspektor Andrzej Borowiak, głowa kobiety była oddzielona od korpusu.

- Od momentu zgonu, według wstępnych ocen specjalistów z zakresu medycyny sądowej, minęło około czterech dób. Stan rozkładu zwłok nie tłumaczy, czemu doszło do oddzielenia się głowy od reszty ciała - przekazuje policjant.

Funkcjonariusze podkreślają, że ciało kobiety było w zamkniętym mieszkaniu. W środku nie było śladów, które wskazywałyby, że doszło do włamania. Nic też - według ocen policjantów - nie zniknęło.

- W pomieszczeniu był pies. Na tym etapie nie chcemy przesądzać, czy mógł on przyczynić się do uszkodzenia ciała 71-latki - podkreśla Borowiak. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady w mieszkaniu i rozpytali sąsiadów 71-latki.

Borowiak wskazuje, że na tym etapie policjanci nie wykluczają żadnej z wersji. - Czekamy na wyniki pracy medyków sądowych. Zbadają oni między innymi mechanizm, który doprowadził do oddzielenia głowy od ciała. Na tej podstawie będziemy wiedzieć, czy zwłoki zostały uszkodzone ostrym narzędziem, na przykład nożem, czy też przyczynić się do tego mogły zwierzęta lub gryzonie - mówi policjant.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Okocimskie Centrum Dziedzictwa im. Jana Ewangelisty Goetza powstanie w Brzesku Okocimskie Centrum Dziedzictwa im. Jana Ewangelisty Goetza powstanie w Brzesku. Inwestycja ma na celu rewitalizację kompleksu zabytkowych budynków i przekształcenie ich w nowoczesną, dostępną dla mieszkańców przestrzeń spotkań, aktywizacji i realizacji projektów edukacyjno-kulturalnych. W Browarze Okocim właśnie zawarto umowę na ten cel między województwem małopolskim a firmą Carlsberg.Data dodania artykułu: 06.03.2026 18:09Okocimskie Centrum Dziedzictwa im. Jana Ewangelisty Goetza powstanie w Brzesku Fałszywy kurier zatrzymany przez bocheńskich policjantów na terenie powiatu oświęcimskiego. Miał przy sobie narkotyki! Bocheńscy policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu oświęcimskiego, który na terenie powiatu bocheńskiego podszywał się pod kuriera. Funkcjonariusze zatrzymali go po pościgu – mężczyzna kierował samochodem będąc pod działaniem alkoholu oraz narkotyków, dodatkowo będąc w posiadaniu mefedronu i metaamfetaminy. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. W trakcie działań prowadzonych na terenie powiatu oświęcimskiego bocheńscy policjanci zostali wsparci przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej w Oświęcimiu.Data dodania artykułu: 11.03.2026 14:35Fałszywy kurier zatrzymany przez bocheńskich policjantów na terenie powiatu oświęcimskiego. Miał przy sobie narkotyki! Powitanie nowej Dyrektor PSSE w Wieliczce – Pani Ewy Wiercińskiej W siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wieliczce odbyło się uroczyste powitanie nowego Dyrektora jednostki – Pani Ewy Wiercińskiej.Data dodania artykułu: 04.03.2026 12:52Powitanie nowej Dyrektor PSSE w Wieliczce – Pani Ewy Wiercińskiej
Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 5°C Miasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1025 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama