Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 13:15
Reklama

Mimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów jechał pijany samochodem

42-latek, który jak sam twierdził, pojechał samochodem tylko do pobliskiego sklepu miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu oraz obowiązywał go dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Samochód którym się poruszał nie miał przeglądu technicznego oraz OC, a także posiadał tablice rejestracyjne z innego auta.
Mimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów jechał pijany samochodem

We wtorek (2 sierpnia br.), w czasie przejeżdżania przez miejscowość Żegocina, bocheńscy kryminalni otrzymali informację od mieszkańców miejscowości, o najprawdopodobniej nietrzeźwym kierującym samochodem marki Opel. Funkcjonariusze zauważyli wskazanego opla ok. godziny 18. Sposób poruszania się pojazdu wskazywał na to, że jego kierujący rzeczywiście może znajdować się pod wpływem alkoholu, stąd też funkcjonariusze dali mu sygnał do zatrzymania się. Kryminalni wylegitymowali mężczyznę. Z uzyskanych w policyjnym systemie informacji, wynikało, że kierujący posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Nie był to jednak koniec problemów kontrolowanego 42-latka, ani koniec policyjnej interwencji. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Zgodnie ze wstępnymi podejrzeniami policjantów kierujący był nietrzeźwy. Urządzenie wskazało 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, co miało być następstwem kilku wypitych wcześniej piw, do których 42-latek się przyznał. Po sprawdzeniu kierującego przyszła kolej na kontrolę pojazdu, która wykazała brak badań technicznych opla, brak obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, czyli OC oraz niezgodność tablic rejestracyjnych, które należały do innego pojazdu. 

Czynności w tej sprawię prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu. 42-letniemu mieszkańcowi gminy Żegocina, który jak się tłumaczył wyjechał do pobliskiego sklepu, postawione zostaną zarzuty - niestosowanie się do wyroku Sądu oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ukarany zostanie również za brak badań technicznych samochodu oraz niezgodność tablic rejestracyjnych. Do odpowiedniej instytucji skierowano także pismo związane z brakiem obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej kontrolowanego pojazdu. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 26°CMiasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Uzyskaj pożyczkę tutajTreść komentarza: Złóż wniosek o pomoc finansową tutaj z niskim oprocentowaniem 2%, aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się ze mną, korzystając z poniższych danych. https://en.wikipedia.org/wiki/Stefano_Pessina [email protected] WhatsApp: +48 732 104 284 Ciepłe powitanie Wiceprezes i Dyrektor Generalny, Walgreens Boots Alliance. Stefano PessinaData dodania komentarza: 01.06.2022, 11:27Źródło komentarza: Rozbudowa drogi powiatowej w GrajowieAutor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę rodzinę zmarłej o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus 579925890 Data dodania komentarza: 19.08.2021, 21:52Źródło komentarza: ŚMIERTELNE POTRĄCENIE PIESZEJ. APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ I NOSZENIE ODBLASKÓWAutor komentarza: Słony OlekTreść komentarza: Ja często leżę na jezdni. Lubię ten zapach. Szczególnie o poranku jest dość dobrze wyczuwalny. Wszystkim polecam. Pamiętajcie tylko o trójkącie ostrzegawczym i odblaskach!Data dodania komentarza: 25.11.2020, 18:24Źródło komentarza: 54-letni mieszkaniec Wieliczki najechał na mężczyznę leżącego na jezdni Autor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890 Data dodania komentarza: 24.11.2020, 21:27Źródło komentarza: Poznajcie historię Moniki, która walczy o powrót do zdrowia.Autor komentarza: kupiecTreść komentarza: Czy grozi nam czerwona strefa?Data dodania komentarza: 13.10.2020, 10:57Źródło komentarza: Powiat wielicki zmaga się z pandemiąAutor komentarza: TadeuszTreść komentarza: Stop blokowiskiem Wieliczki i okolicData dodania komentarza: 02.10.2020, 18:30Źródło komentarza: Spór o wielickie blokowiska nie ustaje. Głos zabierają posłowie i radni
Reklama
Reklama
a