Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 12:09
Reklama

Obchody 78. rocznicy Powstania Warszawskiego. Apel Poległych z udziałem prezydenta A. Dudy

Warszawa. W poniedziałek (1.08) punktualnie o godzinie 17 Warszawa odda hołd powstańcom, którzy 78 lat temu bohaterstwo przeciwstawili się hitlerowskim okupantom. Hołd obrońcom miasta będzie składany przede wszystkim przed pomnikiem Gloria Victis, ale także w formie minuty ciszy na ulicach całej stolicy, i w całym kraju. Uroczystości tradycyjnie poprzedził Apel Poległych, w którym uczestniczyli powstańcy i najważniejsi przedstawiciele państwa.
Obchody 78. rocznicy Powstania Warszawskiego. Apel Poległych z udziałem prezydenta A. Dudy

- Na pytanie, czym w istocie dla Polaków jest Powstanie Warszawskie i jak oni je oceniają i jak oni na nie dzisiaj patrzą - odpowiedź jest co roku w Warszawie w tych właśnie dniach, kiedy jesteśmy tutaj przy pomniku na pl. Krasińskich, na wojskowych Powązkach każdego 1 sierpnia i jest cała Polska – mówił prezydent Andrzej Duda.

Wiceprezes Związku Powstańców Warszawskich Jerzy Mindziukiewicz ocenił zaś, że "Polska jest dziś nieporównywalnie bardziej bezpieczna". - Pomagamy uchodźcom wojennym z Ukrainy, dając ponadczasowy drogowskaz w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, co jest w życiu najważniejsze – dodał.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 24°CMiasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Uzyskaj pożyczkę tutajTreść komentarza: Złóż wniosek o pomoc finansową tutaj z niskim oprocentowaniem 2%, aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się ze mną, korzystając z poniższych danych. https://en.wikipedia.org/wiki/Stefano_Pessina [email protected] WhatsApp: +48 732 104 284 Ciepłe powitanie Wiceprezes i Dyrektor Generalny, Walgreens Boots Alliance. Stefano PessinaData dodania komentarza: 01.06.2022, 11:27Źródło komentarza: Rozbudowa drogi powiatowej w GrajowieAutor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę rodzinę zmarłej o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus 579925890 Data dodania komentarza: 19.08.2021, 21:52Źródło komentarza: ŚMIERTELNE POTRĄCENIE PIESZEJ. APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ I NOSZENIE ODBLASKÓWAutor komentarza: Słony OlekTreść komentarza: Ja często leżę na jezdni. Lubię ten zapach. Szczególnie o poranku jest dość dobrze wyczuwalny. Wszystkim polecam. Pamiętajcie tylko o trójkącie ostrzegawczym i odblaskach!Data dodania komentarza: 25.11.2020, 18:24Źródło komentarza: 54-letni mieszkaniec Wieliczki najechał na mężczyznę leżącego na jezdni Autor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890 Data dodania komentarza: 24.11.2020, 21:27Źródło komentarza: Poznajcie historię Moniki, która walczy o powrót do zdrowia.Autor komentarza: kupiecTreść komentarza: Czy grozi nam czerwona strefa?Data dodania komentarza: 13.10.2020, 10:57Źródło komentarza: Powiat wielicki zmaga się z pandemiąAutor komentarza: TadeuszTreść komentarza: Stop blokowiskiem Wieliczki i okolicData dodania komentarza: 02.10.2020, 18:30Źródło komentarza: Spór o wielickie blokowiska nie ustaje. Głos zabierają posłowie i radni
Reklama
Reklama
a