Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 13:19
Reklama

Sportowy weekend w gminie Gdów

Sportowy weekend w gminie Gdów

16 i 17 lipca w Gminie Gdów upłynął na sportowych aktywnościach. Od samego rana, w towarzystwie idealnej pogody, na mieszkańców czekały sportowe emocje. 

Sobota rozpoczęła się od ugoszczenia uczestników kolarskiego ultramaratonu szosowego Małopolska 500-ka. W Gdowie, za Remizą OSP zorganizowany  został 1 Punkt Kontrolny, na  82 kilometrze trasy,  dla zawodników tego wymagającego maratonu.  Uczestnicy musieli walczyć nie tylko z bardzo ciężką trasą, fizycznymi słabościami i problemami technicznymi, ale także z nieprzewidywalną pogodą, zwłaszcza, że cały przejazd wyniósł aż 508km z sumą przewyższeń 6120m. Organizatorem wydarzenia był KS AQUILA Peleton Wadowice pod patronatem Województwa  Małopolskiego, a Gmina Gdów wsparła jego organizację. 

Z kolei na Strefie Rekreacji na Zarabiu w Gdowie odbył się pierwszy wakacyjny Turniej Siatkówki Plażowej. Zawodnikom nie brakowało wysokiego poziomu umiejętności i jeszcze większego ducha sportowej rywalizacji, co oczywiście miało swoje odzwierciedlenie w wynikach. Do rywalizacji w turnieju stanęło 5 drużyn – 3 męskie i 2 żeńskie, który rozegrany został w systemie „każdy z każdym”. Niekwestionowanym zwycięzcą został zespół – Aleksander Zwerniak i Dawid Mączka. II miejsce zajęli Grzegorz Janus- Mateusz Konieczny,  
a III miejsce Wiktoria Siwek -Wiktoria Ślusarczyk. Serdecznie gratulujemy! 

Natomiast Stadion LKS „Raba” Książnice już po raz dziesiąty stał się miejscem rozgrywek Turnieju Wiosek o Statuetkę „Szklanego Buta”pod patronatem Wójta Gminy Gdów. 

W tegorocznych zawodach grup młodzieżowych udział wzięły drużyny orlików, młodzików oraz żaków, a w głównym turnieju swój udział zgłosiło 8 drużyn. Do niedzielnego finału zakwalifikowały się drużyny z Wieńca, Zręczyc, Cichawy oraz Książnic. Po zaciętej walce, wielu bramkach, gorących emocjach i czysto sportowej rywalizacji, Książnice zwyciężyły z drużyną z Cichawy, a po bardzo wyrównanej walce i rzutach karnych Wieniec wygrał ze Zręczycami tym samym zdobywając pierwsze miejsce i statuetkę „Złotego Buta”. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Szymon Wyporek reprezentujący Wieniec. Królem strzelców okazał się Kamil Węglarz również występujący w drużynie z Wieńca.

Podczas tego wydarzenia odbył się również kiermasz, na którym można było zakupić potrawy kuchni regionalnej, przygotowane przez panie z KGW Książnice, a druhowie z OSP Książnice zaprezentowali swój pokaz strażacki. 

Gratulujemy orgnizatorom turniejów, wszystkim drużynom, a przede wszystkim niepokonanym zwycięzcom wszystkich sportowych rywalizacji. 
.  Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 26°CMiasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Uzyskaj pożyczkę tutajTreść komentarza: Złóż wniosek o pomoc finansową tutaj z niskim oprocentowaniem 2%, aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się ze mną, korzystając z poniższych danych. https://en.wikipedia.org/wiki/Stefano_Pessina [email protected] WhatsApp: +48 732 104 284 Ciepłe powitanie Wiceprezes i Dyrektor Generalny, Walgreens Boots Alliance. Stefano PessinaData dodania komentarza: 01.06.2022, 11:27Źródło komentarza: Rozbudowa drogi powiatowej w GrajowieAutor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę rodzinę zmarłej o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus 579925890 Data dodania komentarza: 19.08.2021, 21:52Źródło komentarza: ŚMIERTELNE POTRĄCENIE PIESZEJ. APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ I NOSZENIE ODBLASKÓWAutor komentarza: Słony OlekTreść komentarza: Ja często leżę na jezdni. Lubię ten zapach. Szczególnie o poranku jest dość dobrze wyczuwalny. Wszystkim polecam. Pamiętajcie tylko o trójkącie ostrzegawczym i odblaskach!Data dodania komentarza: 25.11.2020, 18:24Źródło komentarza: 54-letni mieszkaniec Wieliczki najechał na mężczyznę leżącego na jezdni Autor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890 Data dodania komentarza: 24.11.2020, 21:27Źródło komentarza: Poznajcie historię Moniki, która walczy o powrót do zdrowia.Autor komentarza: kupiecTreść komentarza: Czy grozi nam czerwona strefa?Data dodania komentarza: 13.10.2020, 10:57Źródło komentarza: Powiat wielicki zmaga się z pandemiąAutor komentarza: TadeuszTreść komentarza: Stop blokowiskiem Wieliczki i okolicData dodania komentarza: 02.10.2020, 18:30Źródło komentarza: Spór o wielickie blokowiska nie ustaje. Głos zabierają posłowie i radni
Reklama
Reklama
a