Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 12:54
Reklama

Zbliża się Święto Ziemi Gdowskiej

CZADOMAN, FEEL, IMMERSJA, ATRAMENT, DJ D-WAVE z Energy 2000 – w rytm ich muzyki będą się bawić uczestnicy tegorocznego Święta Ziemi Gdowskiej. Dwudniowa impreza odbędzie się 6 i 7 sierpnia br. na Błoniach na Zarabiu w Gdowie, od godziny 17:00.  Z okazji 750 – lecia lokacji Gdowa zaplanowano uroczysty korowód z udziałem mieszkańców gminy, zaproszonych gości, władz i organizacji. Na to wydarzenie serdecznie zaprasza Gospodarz gminy – wójt Zbigniew Wojas.
Zbliża się Święto Ziemi Gdowskiej

Formowanie korowodu rozpocznie się w niedzielę o godzinie 16:00 przy Targowisku „Mój Rynek”, gdzie uczestnicy otrzymają gadżety lokacyjne. Następnie przy akompaniamencie Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Gminy Gdów oraz brazylijskich rytmach Krakowskiej Formacji Batucadowej "Sorrir Por Favor!" wspólnie przemaszerują ulicami Łapanowską oraz Spacerową na Zarabie, gdzie o godzinie 17:00 wszystkim obecnym zostanie wykonane historyczne, pamiątkowe zdjęcie z drona.

Dwudniowa impreza wypełniona będzie atrakcjami zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Rozpocznie się w sobotę o godzinie 17-tej programem artystycznym dla dzieci, występem drużyny pluszowych maskotek - Kosmokwaków, na najmłodszych czekać będzie także Wesołe Miasteczko. Po pokazach tańca nowoczesnego i kickboxingu, zaplanowano występ zespołu IMMERSJA, po którym, o godzinie 21:00 wystąpi gwiazda wieczoru – CZADOMAN. Z kolei od godziny 22. na Dance Party zaprosi DJ Wave z Energy 2000. Dyskoteka "pod gwiazdami" potrwa do godz. 2.00.

W niedzielę świętowanie rozpocznie się od powitania o godzinie 17-tej na Zarabiu w Gdowie uroczystego korowodu oraz wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Po powitaniu gości, nastąpi wręczenie aktu lokacji Gdowa i zostaną wręczone pamiątkowe medale okolicznościowe oraz rozdane nagrody w konkursie na „Pocztówkę z Gdowa”. O godzinie 18-tej zaplanowano występ Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Gminy Gdów, a po nim wspólną zabawę z zespołem ATRAMENT. Gwiazda wieczoru – FEEL wystąpi o godzinie 20-tej. Podobnie jak w sobotę, DJ Wave zaprosi na Dance Party, które potrwa do północy.

Jak co roku czekać będzie wiele atrakcji: wesołe miasteczko, warsztaty i animacje dla dzieci, stoiska promocyjne, gastronomiczne i handlowe.

Organizatorami wydarzenia są Gmina Gdów, Centrum Kultury w Gdowie oraz „Solny Catering”. Partnerami Zakład Gospodarki Komunalnej w Gdowie Sp. z o.o., OSP Gminy Gdów, Klub Sportów Walki Baca K-1 Gdów. Patronat medialny nad Świętem Ziemi Gdowskiej objęli „Dziennik Polski”, Portal „Koncertomania”, „Radio Plus”, „TVP3 Kraków” oraz portal „MójGdów.pl”. Sponsorami wydarzenia są: „Smokoland” oraz „FiberLink”.

Serdecznie zapraszamy na Święto Ziemi Gdowskiej na Zarabiu oraz Korowód. Tegoroczna edycja podobnie jak poprzednia pełna będzie muzyki i smakołyków, a przygotowane atrakcje uświetnią uroczystości związane z lokacją Gdowa! Szczegóły na plakacie. Aby ułatwić zaparkowanie w tych dniach samochodu, przygotowano grafikę ukazującą lokalizację parkingów w Gdowie.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1311745176023132/1311745186023131 


 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 26°CMiasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Uzyskaj pożyczkę tutajTreść komentarza: Złóż wniosek o pomoc finansową tutaj z niskim oprocentowaniem 2%, aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się ze mną, korzystając z poniższych danych. https://en.wikipedia.org/wiki/Stefano_Pessina [email protected] WhatsApp: +48 732 104 284 Ciepłe powitanie Wiceprezes i Dyrektor Generalny, Walgreens Boots Alliance. Stefano PessinaData dodania komentarza: 01.06.2022, 11:27Źródło komentarza: Rozbudowa drogi powiatowej w GrajowieAutor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę rodzinę zmarłej o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus 579925890 Data dodania komentarza: 19.08.2021, 21:52Źródło komentarza: ŚMIERTELNE POTRĄCENIE PIESZEJ. APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ I NOSZENIE ODBLASKÓWAutor komentarza: Słony OlekTreść komentarza: Ja często leżę na jezdni. Lubię ten zapach. Szczególnie o poranku jest dość dobrze wyczuwalny. Wszystkim polecam. Pamiętajcie tylko o trójkącie ostrzegawczym i odblaskach!Data dodania komentarza: 25.11.2020, 18:24Źródło komentarza: 54-letni mieszkaniec Wieliczki najechał na mężczyznę leżącego na jezdni Autor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890 Data dodania komentarza: 24.11.2020, 21:27Źródło komentarza: Poznajcie historię Moniki, która walczy o powrót do zdrowia.Autor komentarza: kupiecTreść komentarza: Czy grozi nam czerwona strefa?Data dodania komentarza: 13.10.2020, 10:57Źródło komentarza: Powiat wielicki zmaga się z pandemiąAutor komentarza: TadeuszTreść komentarza: Stop blokowiskiem Wieliczki i okolicData dodania komentarza: 02.10.2020, 18:30Źródło komentarza: Spór o wielickie blokowiska nie ustaje. Głos zabierają posłowie i radni
Reklama
Reklama
a