Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 13:36
Reklama

"Tortury prądem, tak mordowali także cywilów". Uwolnieni Ukraińcy o rosyjskich koloniach karnych

Warszawa. Uwolnieni z rosyjskiej niewoli ukraińscy wolontariusze opowiadają o koloniach karnych, w których byli przetrzymywani ponad 100 dni. W Warszawie odbyło się spotkanie z wolontariuszami, którzy niosąc pomoc w okolicach Mariupola trafili do rosyjskiej niewoli. Zdaniem Rosjan byli zorganizowaną grupą terrorystyczną, za co trafili do kolonii karnej. Przez ponad 3 miesiące przetrzymywani byli w tragicznych warunkach. Brakowało wody, jedzenia, lekarstw. Teraz są na wolności i chcą podzielić się tym, co przeżyli.
"Tortury prądem, tak mordowali także cywilów". Uwolnieni Ukraińcy o rosyjskich koloniach karnych

- Słyszałem o torturach prądem. Mnie osobiście to nie dotknęło, ale coś takiego było. W budynku tak zwanego ministerstwa spraw wewnętrznych w Doniecku. Podłączali kable z prądem do nóg, albo kładli człowieka na metalowy stół. Następnie wylewali wiadro wody i włączali prąd. Tak Rosjanie mordowali także cywilów – relacjonował Konstantin Wełyczko.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 26°CMiasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Uzyskaj pożyczkę tutajTreść komentarza: Złóż wniosek o pomoc finansową tutaj z niskim oprocentowaniem 2%, aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się ze mną, korzystając z poniższych danych. https://en.wikipedia.org/wiki/Stefano_Pessina [email protected] WhatsApp: +48 732 104 284 Ciepłe powitanie Wiceprezes i Dyrektor Generalny, Walgreens Boots Alliance. Stefano PessinaData dodania komentarza: 01.06.2022, 11:27Źródło komentarza: Rozbudowa drogi powiatowej w GrajowieAutor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę rodzinę zmarłej o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus 579925890 Data dodania komentarza: 19.08.2021, 21:52Źródło komentarza: ŚMIERTELNE POTRĄCENIE PIESZEJ. APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ I NOSZENIE ODBLASKÓWAutor komentarza: Słony OlekTreść komentarza: Ja często leżę na jezdni. Lubię ten zapach. Szczególnie o poranku jest dość dobrze wyczuwalny. Wszystkim polecam. Pamiętajcie tylko o trójkącie ostrzegawczym i odblaskach!Data dodania komentarza: 25.11.2020, 18:24Źródło komentarza: 54-letni mieszkaniec Wieliczki najechał na mężczyznę leżącego na jezdni Autor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890 Data dodania komentarza: 24.11.2020, 21:27Źródło komentarza: Poznajcie historię Moniki, która walczy o powrót do zdrowia.Autor komentarza: kupiecTreść komentarza: Czy grozi nam czerwona strefa?Data dodania komentarza: 13.10.2020, 10:57Źródło komentarza: Powiat wielicki zmaga się z pandemiąAutor komentarza: TadeuszTreść komentarza: Stop blokowiskiem Wieliczki i okolicData dodania komentarza: 02.10.2020, 18:30Źródło komentarza: Spór o wielickie blokowiska nie ustaje. Głos zabierają posłowie i radni
Reklama
Reklama
a