Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 11:55
Reklama

Ostrzeżenia przed upałami w niemal całej Polsce. Jak sobie poradzić z wysoką temperaturą?

Ostrzeżenia przed upałami w niemal całej Polsce. Jak sobie poradzić z wysoką temperaturą?

IMGW ostrzega przed upałem w niemal całej Polsce. Temperatura na zachodzie kraju w czwartek może dojść nawet do 38 stopni Celsjusza - przewiduje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostrzenia najwyższego stopnia pozostają w mocy w pięciu województwach.

W środę o godzinie 13 termometry pokazały miejscami 36 stopni Celsjusza. Taką wartość odnotowano w Nowym Tomyślu, Świebodzinie, Krośnie Odrzańskim, Słubicach i Gubinie. O 14.30 dane satelitarne pokazały 37 stopni w Szprotawie, Żarach i Lubsku. Stacje meteorologiczne pokazały taką wartość w Zielonej Górze, Nowym Tomyślu, Świebodzinie, Krośnie Odrzańskim, Gubinie, Lubsku, Żarach, Szprotawie i Głogowie.

Alerty IMGW trzeciego, najwyższego stopnia zostały wydane dla województw: lubuskiego; wielkopolskiego, poza powiatami: sieradzkim, wieruszowskim, kaliskim; zachodniopomorskiego, dla powiatów południowych; kujawsko-pomorskiego, dla powiatów zachodnich; dolnośląskiego, dla północnej części województwa.

Temperatura maksymalna w środę ma wynieść od 33 do 37 st. C, w czwartek od 33 do 38 st. C, natomiast w piątek i sobotę od 30 do 32 st. C. Termometry w nocy pokażą minimalnie od 16 do 20 st. C, tylko w nocy ze środy na czwartek od 19 do 22 st. C. Ostrzeżenia będą ważne do godziny 20 w sobotę.

Przed skutkami upałów na nasze organizmy ostrzegał ratownik medyczny Paweł Bijas z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. - Udar cieplny może doprowadzić do zaburzeńķ świadomości, może wywołać zawroty głowy i mogą wystąpić wymioty – tłumaczy. Ratownik przestrzega, by nie wychodzić na pełne słońce w godzinach 10-17, a w razie konieczności wyjścia, należy założyć nakrycie głowy i spożywać bardzo duże ilości wody.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 24°CMiasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Uzyskaj pożyczkę tutajTreść komentarza: Złóż wniosek o pomoc finansową tutaj z niskim oprocentowaniem 2%, aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się ze mną, korzystając z poniższych danych. https://en.wikipedia.org/wiki/Stefano_Pessina [email protected] WhatsApp: +48 732 104 284 Ciepłe powitanie Wiceprezes i Dyrektor Generalny, Walgreens Boots Alliance. Stefano PessinaData dodania komentarza: 01.06.2022, 11:27Źródło komentarza: Rozbudowa drogi powiatowej w GrajowieAutor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę rodzinę zmarłej o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus 579925890 Data dodania komentarza: 19.08.2021, 21:52Źródło komentarza: ŚMIERTELNE POTRĄCENIE PIESZEJ. APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ I NOSZENIE ODBLASKÓWAutor komentarza: Słony OlekTreść komentarza: Ja często leżę na jezdni. Lubię ten zapach. Szczególnie o poranku jest dość dobrze wyczuwalny. Wszystkim polecam. Pamiętajcie tylko o trójkącie ostrzegawczym i odblaskach!Data dodania komentarza: 25.11.2020, 18:24Źródło komentarza: 54-letni mieszkaniec Wieliczki najechał na mężczyznę leżącego na jezdni Autor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890 Data dodania komentarza: 24.11.2020, 21:27Źródło komentarza: Poznajcie historię Moniki, która walczy o powrót do zdrowia.Autor komentarza: kupiecTreść komentarza: Czy grozi nam czerwona strefa?Data dodania komentarza: 13.10.2020, 10:57Źródło komentarza: Powiat wielicki zmaga się z pandemiąAutor komentarza: TadeuszTreść komentarza: Stop blokowiskiem Wieliczki i okolicData dodania komentarza: 02.10.2020, 18:30Źródło komentarza: Spór o wielickie blokowiska nie ustaje. Głos zabierają posłowie i radni
Reklama
Reklama
a